Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIEJSCE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Barwny, 15 min

  Film powstał w ramach programu "Pierwszy Dokument".

Kasprowy Wierch to miejsce symboliczne w świadomości Polaków. Jest popularne i kojarzone głównie z rozrywką. Góra ta ma wymiar symboliczny. Na niej szczycie stoi najwyżej położony budynek w Polsce – Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne. Bohaterami filmu są jego pracownicy i otaczająca ich Pogoda. Relacja obserwatorów wobec obserwowanej zmiennej przestrzeni ma głębszy wymiar. Stacja meteorologiczna stanowi stały punkt. Jest osadzona na symbolicznie niewzruszonej skale. To punkt centralny, najwyższy, dający inną perspektywę, z której inaczej patrzy się na rzeczywistość.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2015
  Tegernsee (Internationales BergFilm Festival)-Grand Prix
 • 2015
  Nowy Jork (Imagine Science Film Festival)-Wyróżnienie
 • 2016
  Heerlen - Akwizgran (Dutch Mountain Film Festival)-Nagroda "Best Newcomer Award"
 • 2016
  Ajuntament de Figaró–Montmany (Nature and Cinema Exhibition "ForadCamp") 08590 Figaró-Montmany Sponsors ForadCamp Ajuntament de Figaró–Montmany (Nature and Cinema Exhibition "ForadCamp")-Nagroda Granollers Cultural Association
 • 2016
  Kendal (Kendal Mountain Festival)-Nagroda za najlepszy dźwięk
 • 2019
  Warszawa (Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz)-I Miejsce
2024.06.06 00:34:59
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.