Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAMIĘTNIK FLORKI

 • Serial animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014-2016
 • Barwny, 39 odcinków x ok. 11 min

Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, a główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. W animacji ważną rolę pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju, chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jednak jest nienaruszalna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i niezrażanie się częstym brakiem odpowiedzi.
Tematyka odcinków została podzielona na trzy cykle tematyczne: filozoficzny, w którym Florka dziwi się światu, jego zmienności, naturze i zjawiskom przyrodniczym; rodzinny, związany z naturalnymi dla dziecka emocjami - radością, rozczarowaniem, a także poczuciem winy i odpowiedzialności; codzienny, prezentujący takie sytuacje jak nauka pływania, zakupy w supermarkecie, zarażenie świnką czy marzenie o własnym zwierzątku.

Tytuły poszczególnych odcinków:

Seria 1
Odc. 1 Jeziorko
Odc. 2 Cień
Odc. 3 Skarby
Odc. 4 Fasolka
Odc. 5 Poważna sprawa
Odc. 6 Czas
Odc. 7 Dobry przykład
Odc. 8 Balet
Odc. 9 Bakterie
Odc. 10 Czterolistna koniczyna
Odc. 11 Podróż
Odc. 12 Sen
Odc. 13 Starsza siostra

Seria 2
Odc.1 Remont
Odc.2 Rybka
Odc.3 Niebo
Odc.4 Barbara
Odc.5 Teatr
Odc.6 Choroba
Odc.7 Stare i nowe
Odc.8 Zakupy
Odc.9 Potworny Bałagan
Odc.10 Nuda
Odc.11 Basen
Odc.12 Wiatr
Odc.13 Przedszkole

Seria 3
Odc. 1 Przyjaciel
Odc. 2 Kakao
Odc. 3 Torba
Odc. 4 Zębuszka
Odc. 5 Prezent
Odc. 6 Koleżanka
Odc. 7 Skarbonka
Odc. 8 Kłębek
Odc. 9 Galaretka
Odc. 10 Moje!
Odc. 11 Dzień taty
Odc. 12 Tęcza
Odc. 13 Okulary

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA-Nagroda w konkursie "Teraz Dzieci!"
  I Miejsce; kategoria przedszkolna; za odcinek "Potworny bałagan"
 • 2017
  Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA-Nagroda w konkursie "Teraz Dzieci!"
  I Miejsce; kategoria przedszkolna; za odcinek "Torba" z 3 serii serialu
 • 2018
  Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA-III Nagroda "Brązowy Tobołek Koziołka Matołka" w konkursie "Teraz dzieci mają głos! Kategoria Przedszkolna"
  za odcinek "Prezent"
 • 2021
  Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa)-Nagroda Jury Dziecięcego
  za odcinek "Superbohaterowie"
2023.01.18 02:07:32
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.