Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POD OBCYM NIEBEM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1992
  • Barwny, 2 części x ok. 60 min

Film dokumentalny poświęconego polskim lotnikom walczącym w II wojnie światowej poza granicami kraju.
W materiale ukazano: polskie formacje lotnicze podczas II wojny światowej. Kampania Wrześniowa - walki z lotnictwem radzieckim. Internowanie w Rumunii. Ucieczka na Łotwę i na Węgry - pomoc Węgrów. Wyjazd do Francji i Jugosławii. Wspomnienia pułkownika Czesława Główczyńskiego z pobytu w Jugosławii i Grecji. Formowanie polskiego lotnictwa we Francji, polskie siły powietrzne, dywizjony warszawski i krakowsko - poznański. Fragmenty filmu dokumentalnego: defilada lotników, generał Władysław Sikorski; wojna francusko - niemiecka, udział polskich lotników w obronie Francji. Upadek Francji, Hitler w Paryżu. Wyjazd Polaków do Anglii, baza w Blackpool. Bitwa o Anglię, udział Polaków, wspomnienia uczestników walk. Dywizjony 302 i 303. Polskie lotnictwo bombowe, "cyrk Skalskiego".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:24:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych