Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOT W BUTACH

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2014
 • Premiera:
  2014. 03. 18
 • Barwny, 70 min

  Spektakl transmitowany w ramach edukacyjnego projektu "Internetowy Teatr TVP dla Szkół".

Baśń muzyczna dla dzieci, w konwencji musicalu, która otrzymała Złotą maskę za najlepszy spektakl dziecięcy w 2004 r., ciesząca się ogromnym powodzeniem widzów. Oparta na znanym motywie "Kota w butach" z bajki braci Perrault , opowiada o przygodach młynarczyka Janka, zakochanego w Małgosi - córce Młynarzowej - i zaczarowanego Kota. Scenografię i kostiumy przygotował wybitny twórca Adam Kilian. Odwołując się do dziecięcej wyobraźni i nawiązując do znanych bajek, stworzył barwny, kolorowy świat, z chatką z piernika, drewnianym młynem, drzewami z wikliny… Przygotował też specjalnie do tego spektaklu kurtynę. Przedstawienie odbywa się z "żywą" orkiestrą, w muzyce Andrzeja Hundziaka brzmi i polski mazur i tango, piosenki i choreografia uatrakcyjniają bajkową narrację. Dla młodych widzów może to być jedno z pierwszych spotkań teatralnych z musicalem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KOT W BUTACH
Baśń
LibrettoMichał Rosiński (wg Charles'a Perraulta)

Patrz także:
schowaj

 • 1976
  Spektakl telewizyjny / Hanna Januszewska / Anette Olsen Jerzy Sztwiertnia
2017.02.11 05:22:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego