Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIĘKNA NIEZNAJOMA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Rosja
 • Rok produkcji:
  1992
 • Premiera:
  1993. 10. 14
 • Gatunek:
  Melodramat, Film sensacyjny
 • Barwny, 83 min

Jest rok 1916, toczy się wojna. W pociągu jadącym z Petersburga do Sztokholmu Ludmiła spotyka porucznika Obozowa. On ma 23 lata, ona jest od niego dużo starsza, ale jej niezwykła uroda, kobiecość sprawiają, że młody porucznik zaczyna tracić głowę. A ma do wypełnienia ważną misję, musi bezpiecznie przewieźć tajne dokumenty, które powierzył mu rosyjski sztab generalny. Mimo to wdaje się w romans z piękną nieznajomą. Podróż przez ośnieżoną Rosję trwa długo. Dla nich jednak czas płynie zupełnie inaczej. Szczególnie dla Ludmiły. Do końca podróży powinna bowiem wykraść Obozowowi dokumenty. Okazuje się, że nieprzypadkowo znalazła się w tym samym wagonie co porucznik. Ludmiła dała się wciągnąć w niebezpieczną grę. Była pewna, że zdoła rozkochać w sobie młodego żołnierza, ale nie przewidziała, że sama się w nim zakocha.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PIĘKNA NIEZNAJOMA
Opowiadanie
AutorAleksiej N. Tołstoj

Varia
pokaż

2024.06.06 02:33:24
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.