Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"BIESY" PO LATACH

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 53 min

Film jest próbą wskrzeszenia fenomenu spektaklu "Biesy" w reżyserii Andrzeja Wajdy (wg powieści F. Dostojewskiego, adaptacji A. Camusa), którego premiera odbyła się w Starym Teatrze w Krakowie 29 kwietnia 1971 r.
Film opiera się na współczesnych wypowiedziach twórców i aktorów grających główne role w scenicznej inscenizacji "Biesów" (m.in. Jan Nowicki, Wojciech Pszoniak) oraz wykorzystaniu unikatowych materiałów archiwalnych, kostiumów, rekwizytów i elementów dekoracji.

W filmie wystąpili: Andrzej Wajda, Jan Paweł Gawlik, Mikołaj Grabowski, Stanisław Radwan, Krystyna Zachwatowicz, Jan Nowicki, Wojciech Pszoniak, Izabela Olszewska, Aleksander Fabisiak, Zygmunt Konieczny, Kazimierz Kaczor, Mariusz Czarnecki, Bogdan Długosz, Jacek Kociuban, Jacek Wać i Bogusław Sobczuk.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.20 00:08:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego