Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NOWA WARSZAWA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Gatunek:
  Film muzyczny
 • Barwny, 69 min

Obraz Bartka Konopki jest zarazem dokumentalnym i muzycznym zapisem rzeczywistości i historii; to niezwykły filmowy suplement do projektu muzycznego "Nowa Warszawa". Dokument przeplatany osobistymi, intymnymi wspomnieniami Stanisławy Celińskiej, zawiera obszerne fragmenty recitalu znakomitej aktorki z towarzyszeniem muzyków z Royal String Quartet.
Piosenek o Warszawie jest wiele, ale Stanisława Celińska - tylko jedna. Dlatego znane warszawskie szlagiery w jej interpretacji brzmią zupełnie inaczej. Wydana w lutym 2013 roku płyta "Nowa Warszawa" Stanisławy Celińskiej i Royal String Quartet została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę. Na krążku znalazły się nowe aranżacje utworów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Własta, Agnieszki Osieckiej, Muńka Staszczyka, którego "Warszawa" w wykonaniu Celińskiej nabiera nowego, emocjonalnego i niezwykle intymnego wymiaru.
Bartek Konopka, realizując swój najnowszy film, zarejestrował m.in. wykonywanie wspomnianego przeboju grupy T. Love, a także innych szlagierów, jak choćby "Bal na Gnojnej" czy "Moja Warszawa" śpiewana niegdyś przez Irenę Santor. Całość spajają słowa samej Stanisławy Celińskiej, opowiadającej o swoim życiu, aktorstwie oraz o stolicy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.02.11 08:44:06
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych