Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POMIĘDZY WILKI

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1989. 01. 01
 • Gatunek:
  Film wojenny
 • Barwny, 92 min

  Lokacje: Łódź (Pałac Izraela Poznańskiego w Łodzi przy ul. Ogrodowej, willa Józefa Richtera przy ul. Skorupki 8/10).

"Pomiędzy wilki" to jedno z mniej znanych opowiadań wojennych Ksawerego Pruszyńskiego. Wojna jest w nim tylko tłem, a osią akcji jest zderzenie poglądów, życiowych doświadczeń i charakterów dwojga ludzi złączonych uczuciem. Historia ich miłości sprzed lat jest ukazana z punktu widzenia kobiety.
Porucznik Jan, młody polski lotnik, pochodzi z gór, z okolic Rymanowa. Wojna rzuciła go do Anglii, gdzie służy w RAF-ie. Za odwagę w walce otrzymuje kilka odznaczeń bojowych. Gdy premier Winston Churchill składa oświadczenie, z którego wynika, że Wielka Brytania nie popiera roszczeń Polski do ziem na wschodzie, Jan czuje się oszukany. Dochodzi do wniosku, że jego dalsza służba w brytyjskim lotnictwie mija się z celem, oddaje otrzymane odznaczenia i medale. Konsekwencją tego gestu jest przeniesienie go do cywila i oddelegowanie do Waszyngtonu w charakterze attaché wojskowego. W obcym mu środowisku dyplomatów Jan czuje się jeszcze bardziej nieswojo i coraz bardziej tęskni za ojczyzną, żyje wiadomościami z kraju. Na jednym z przyjęć poznaje piękną Amerykankę Denis. Kobieta urzeka go urodą i wdziękiem, a i ona przychylnie spogląda na przystojnego Polaka, w dodatku bohatera wojennego. Wzajemne zainteresowanie przeradza się w miłość. Ale Denis trudno zrozumieć emigrancką chorobę ukochanego. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POMIĘDZY WILKI
Opowiadanie
AutorKsawery Pruszyński

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

 • 1963
  Film fabularny / Bohdan Poręba
 • 1972
  Spektakl telewizyjny / Andrzej Zakrzewski / Andrzej Zakrzewski
2022.07.13 00:11:57
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor