Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EFEKT DOMINA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2014
 • Premiera:
  2014. 09. 26
 • Barwny, 76 min

Na ruinach państwa, które się jeszcze naprawdę nie narodziło, Rafael i Natasza rozpoczynają wspólne życie. On jest ministrem sportu nie uznawanej republiki Abchazji, ona rosyjską śpiewaczką operową. Dla Rafaela Natasza porzuciła swoją karierę i rodzinę w Rosji. Jednak życie w kraju nieuznawanym praktycznie przez nikogo, naznaczonym wojną domową i całkowicie uzależnionym od kaprysów Rosji szybko przestaje być romantyczną przygodą.
Jak w reakcji łańcuchowej, kiedy jedno zdarzenie uruchamia szereg następnych, losy bohaterów splatają się z biegiem historii. Czy ich miłość w kraju, w którym wszechobecny dramat nieustannie przeplata się z absurdem ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Nyon (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Vision du Reel")-Nagroda Jury Ekumenicznego
 • 2014
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny)-Złoty Róg dla najlepszego filmu dokumentalnego
  za "za przejmującą opowieść o tym, jak trudna bywa historia. Zarówno Abchazji, jak i miłości"
 • 2014
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny)-Nagroda Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego za zdjęcia w filmie dokumentalnym
  za "spójne, pełne trafnych obserwacji, ale i melancholii zdjęcia, które oddają tragizm życia w świecie naznaczonym niezabliźnioną raną przeszłości"
 • 2014
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Złoty Lajkonik
 • 2014
  Erywań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Golden Apricot")-"Srebrna Morela"
  w konkursie filmów dokumentalnych
 • 2014
  Prisztina (Festiwal DokuFest)-Nagroda dla pełnometrażowego filmu dokumentalnego w konkursie międzynarodowym
 • 2014
  Budapeszt (Budapest International Documentary Festival)-Nagroda w międzynarodowej sekcji pełnometrażowych dokumentów "let me follow the call"
 • 2014
  Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych)-Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Niemieckim
 • 2015
  Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP)-w kategorii: film polski
  Wyróżnienie; za rok 2014
 • 2015
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
2022.05.21 08:54:49
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman