Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIŚNIOWY SAD

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2013
 • Premiera:
  2014. 03. 02
 • Barwny, 100 min

  Telewizyjna realizacja przedstawienia, którego premiera odbyła się 14 grudnia 2013 w Teatrze Nowym w Poznaniu.

Bohaterka sztuki – Lubow Raniewska – wraca po latach z Paryża do rodzinnego majątku na rosyjskiej prowincji. Dom jest zadłużony, a jedynym realnym ratunkiem okazuje się licytacja majątku, wycięcie drzew w sadzie i odsprzedanie ziemi letnikom. Dla Raniewskiej i jej brata Leonida Gajewa oznacza to zarówno utratę miejsca, z którym wiąże się wiele ich życiowych wspomnień, jak i wyparcie się długo pielęgnowanych wartości.
Reżyserka, wychodząc naprzeciw współczesnemu widzowi, dokonała znacznych skrótów tekstu, nie zatracając przy tym ducha oryginału. We współpracy z Katarzyną Adamczyk (scenografia, kostiumy) i Jerzym Satanowskim (muzyka) powstało piękne wizualnie, współcześnie brzmiące, nostalgiczne i uniwersalne przedstawienie o utracie czegoś bliskiego, przemijaniu, powrotach i początkach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WIŚNIOWY SAD
Dramat
AutorAntoni Czechow
PrzekładJerzy Jarocki

Patrz także:
schowaj

 • 1972
  Spektakl telewizyjny / Antoni Czechow / Maciej Prus
 • 1994
  Spektakl telewizyjny / Antoni Czechow / Andrzej Domalik
2022.05.21 08:45:38
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor