Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STRATEG

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 87 min

Czterech Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, 39. prezydent Stanów Zjednoczonych, byli i obecny prezydenci Polski, amerykańscy sekretarze stanu i doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego. To między innymi oni kreślą portret wybitnego politologa i analityka, doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Jimmy Cartera - Profesora Zbigniewa Brzezińskiego w dokumencie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej pod tytułem "Strateg".
To opowieść o polityce, trudnych wyborach i o tym jak w odpowiedzialnie moralny sposób wpływać na bieg wydarzeń na świecie. Ten niezwykły film TVN pokaże już 6 stycznia o godzinie 22.20. Dokument mówi o negocjacjach pokojowych w Camp David, zimnej wojnie i interwencji radzieckiej w Afganistanie, dramatycznej akcji odbicia amerykańskich zakładników w Teheranie, o Solidarności i wyborze Papieża Jana Pawła II. To także opowieść o nieprzeciętnych więzach rodzinnych, miłości i trudach godzenia pracy z wychowywaniem dzieci.
Film oparty jest na obszernym wywiadzie ze Zbigniewem Brzezińskim, na rozmowach z jego współpracownikami, z wybitnymi postaciami światowej polityki. Zawiera też rozmowy z żoną, córką i synami profesora, którzy do tej pory nigdy na jego temat nie wypowiadali się publicznie. Ujawnia wiele niepublikowanych dotąd dokumentów, w tym akta tajnej polskiej służby bezpieczeństwa, która latami inwigilowała Zbigniewa Brzezińskiego.
To także opowieść o losie emigranta, który pokonując wiele przeszkód, uprzedzeń i uwarunkowań doszedł do elitarnych stanowisk w najpotężniejszym mocarstwie świata. Egzystencja Polaka pokazana jest na tle najważniejszych wydarzeń XX wieku. Film jest też próbą odpowiedzi na pytania dotyczące roli Brzezińskiego w upadku komunizmu w doprowadzeniu do porozumienia na Bliskim Wschodzie. Nie unika też kontrowersyjnych kwestii jak choćby oskarżeń, które od lat padają pod adresem profesora – czy był ojcem chrzestnym Al-kaidy?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2013
    Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda Specjalna Jury
2017.02.11 05:48:21
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl