Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DAWNE GRZECHY

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2013
 • Premiera:
  2013. 11. 25
 • Gatunek:
  Teatr Sensacji "Kobra"
 • Barwny, 65 min

  Bezpośrednia transmisja spektaklu prezentowanego w ramach poniedziałkowego Teatru Telewizji w TVP 1.

Dwaj drobni londyńscy przestępcy, kuty na cztery nogi George i nieco ociężały umysłowo Lennie, postanawiają radykalnie zmienić swój marny los. Aby się szybko wzbogacić, postanawiają uprowadzić Charlotte, jedyną córkę bogatego przedsiębiorcy Chamberlaina, mając nadzieję na bardzo wysoki okup. Porywacze ukrywają dziewczynę na odludziu i składają zamożnemu tatusiowi propozycję nie do odrzucenia. Początkowo wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z ich planem. Sytuacja się komplikuje, kiedy Charlotte nakłania Lenniego, by ten pomógł jej w ucieczce. Uwolnienie zakładniczki powoduje lawinę różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Od tej pory nic już nie jest pewne i jasne, do samego końca nie wiadomo, kto jest kim i jakimi się kieruje intencjami. Sprawę prowadzi komisarz Crichton.[TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DAWNE GRZECHY
AutorRoger Mortimer Smith
PrzekładBogusława Plisz-Góral
2022.05.21 05:32:31
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych