Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAK TAK

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Francja
 • Rok produkcji:
  1991
 • Premiera:
  1993. 01. 21
 • Gatunek:
  Komedia, Film erotyczny
 • Barwny (negatyw: Agfa XT 320), 82 min

  Lokacje: Warszawa (telewizja, Okęcie), Sopot (molo), Nowy Jork, Paryż.

Lata siedemdziesiąte. Marek - nie ustabilizowany życiowo student paryskiej Sorbony "zalicza" dziewczynę za dziewczyną. Na uczelni poznaje urodziwą Karen, z którą wiąże się na dłużej. Intensywny i wyczerpujący tryb życia nie pozostaje bez wpływu na zdrowie chłopaka. Wyniki badań są niepokojące - podejrzenie odmy płuc. Marek wraca do Polski. Za nim jedzie Karen, która wszakże bohatera już nie interesuje. Mimo zdrowotnej niedyspozycji Marek postanawia kontynuować erotyczne podboje. W szpitalu poznaje pielęgniarkę Zuzię, która powodowana troską o pacjenta nawet na sali przedoperacyjnej zrobi wszystko, by ulżyć choremu. Efektem nowego romansu jest dziecko, które bohater obdarzy prawdziwym uczuciem. Niestety, Zuzia oczekuje od ojca swego syna wierności i odpowiedzialności, a to Markowi zupełnie nie w głowie. Tym bardziej, że poznaje Krystynę, żonę prominenta, która bardzo mu się podoba. By nie stracić ukochanej jedzie za nią "na gapę" do USA. Czeka go tam jednak srogie rozczarowanie...
"Tak, tak" to pierwszy film fabularny Jacka Gąsiorowskiego. Podobnie jak wiele innych debiutów, także i ten nie jest wolny od aluzji do biografii swego twórcy. Zgrabnie opowiedziana intryga i bezbłędne aktorstwo są niewątpliwe główną zaletą komedii Gąsiorowskiego. Młodemu reżyserowi udało się też zręcznie połączyć elementy groteski z ciekawymi obserwacjami życia politycznego i obyczajowego doby gierkowskiej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.06.06 02:32:28
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.