Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA KRAWĘDZI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Barwny, 49 min

K2, to drugi po Mount Everest, szczyt na Ziemi, liczący 8611 m n.p.m. Znajduje się w leżącym na pograniczu Chin i Indii Karakorum, w paśmie Baltoro Mustagh. K2 traktowana jest jako najtrudniejsza góra świata. Do tej pory nikomu nie udało się zdobyć góry zimą. W rejonie K2 panują ekstremalne warunki pogodowe. Zimą temperatura spada do minus 45 stopni Celsjusza, a prędkość wiatru dochodzi do 200 kilometrów na godzinę. Polska wyprawa osiągnęła wysokość 7700 metrów. Kierownikiem zimowej ekspedycji z ramienia Polskiego Związku Alpinizmu był Krzysztof Wielicki - piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów - wszystkie czternaście ośmiotysięczne szczyty ziemi. W czasie trwania wyprawy (16 grudnia 2002 - marzec 2003), bazie pod K2 nie było żadnego innego zespołu, dlatego też idea zdobycia K2 w tym czasie była tak wyjątkowa. Próba, podjęta przez wyprawę Krzysztofa Wielickiego, zakończyła się niepowodzeniem. Chociaż celem było zdobycie wierzchołka K2, to niemniej istotny był szczęśliwy powrót wszystkich uczestników do domu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Kraków (Krakowski Festiwal Górski)-Grand Prix
  za "autentyczność i szczerość przekazu, profesjonalizm realizacji oraz ekstremalne warunki, w jakich powstał materiał zdjęciowy"
 • 2004
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy)-Nagroda Publiczności
2017.02.11 05:05:44
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski