Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CIUCIUBABKA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 10. 26
 • Barwny, 50 min

  Lokacje: Warszawa (Dworzec Centralny PKP).

Radosław Piwowarski zrealizował "Ciuciubabkę" w wieku zaledwie 29 lat. Film ten, podobnie jak i następny w dorobku reżysera ("Córka albo syn") miał swą premierę w popularnym cyklu telewizyjnym "Sytuacje rodzinne". Młodzieńcza "Ciuciubabka", choć ustępuje dojrzałym dziełom Piwowarskiego ("Yesterday", "Kochankowie mojej mamy"), jest już zwiastunem sporego talentu i zalążkiem oryginalnego stylu autora "Pociągu do Hollywood". Podobnie jak w wielu późniejszych filmach Piwowarski opowiada w "Ciuciubabce" o uczuciu poddanym próbie. Czyni to wszakże w tonacji serio, bez ciepłego humoru i nuty sentymentalizmu, które dominują w jego najlepszych utworach. Główni bohaterowie filmu, Grażyna i Piotr są młodym małżeństwem, które dość szybko znalazło się na krawędzi rozpadu. Rozwód przebiegłby zapewne bez komplikacji, gdyby nie niespodziewane odwiedziny matki Grażyny, święcie przekonanej, że pożycie "dzieci" układa się jak najlepiej. Zaskoczeni i nieco skonfudowani małżonkowie postanawiają dla świętego spokoju nie pozbawiać swego gościa złudzeń. Rozpoczynają więc dwuznaczną grę w tytułową "ciuciubabkę", udając zgodną, kochającą się parę. Taka sytuacja powoduje coraz bardziej napiętą atmosferę między bohaterami. Coraz trudniej im udawać, wzajemne wyrachowanie staje się nieznośne, męczące i - jak się niebawem okazuje - niepotrzebne. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:13:52
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego