Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"MY SZEREGOWI CZŁONKOWIE PARTII..."

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1981
  • Barwny, 22 min

Reporterska relacja z zebrania partyjnego członków PZPR w Gazowni Warszawskiej w dzielnicy Wola. Tematem spotkania jest ocena VIII Plenum KC, ocena sytuacji gospodarczej i politycznej w kraju i w ich zakładzie. Większość członków partii w tym zakładzie należy do "Solidarności". Dyskutanci poddają krytyce postępowanie władz partyjnych, wystąpienia Grabskiego i Barcikowskiego na plenum, działania sił zachowawczych w partii, nadużywanie stanowisk. Domagają się też rozliczenia osób odpowiedzialnych za rozkład polityczny i gospodarczy oraz za nadużycia finansowe, przeprowadzenia nowych wyborów władz partyjnych i zmiany ich struktury. Od stylu tych wystąpień odbiega zdecydowanie końcowa wypowiedź sekretarza Komitetu Dzielnicowego PZPR St. Osowskiego, który nie potrafi udzielić odpowiedzi na istotne pytania, w niektórych wypowiedziach dopatruje się wpływu spotkań w zakładach z Kuroniem i Michnikiem, a wszystkich odsyła do partyjnych materiałów o "siłach antysocjalistycznych". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:57:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency