Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DALEKI DYSTANS

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • Premiera:
  1985. 09. 11
 • Gatunek:
  Film sportowy
 • Barwny, 51 min

Debiut scenarzysty i reżysera Mirosława Borka. Na przykładzie środowiska sportowego Bork przedstawia współczesne dylematy moralne. "W tym rozumieniu daleki dystans nie jest konkurencją zawodów lekkoatletycznych, w których uczestniczą młodzi chłopcy, podopieczni przegranego życiowo, zgorzkniałego trenera. Jest dystansem od człowieka do człowieka, odległością, którą przebyć najtrudniej, by zrozumieć drugiego i pochylić się z uwagą nad jego problemami, nieszczęściem, innością" - pisano w jednej z recenzji. Taką właśnie drogę przebyć musi bohater filmu, były mistrz długich dystansów, a obecnie trener w jednym z klubów sportowych. Jego w miarę ustabilizowane życie osobiste i zawodowe burzy przybycie do klubu niesłyszącego chłopca. Posługujący się jezykiem migowym Jacek niepokoi i denerwuje trenera, który chce go na początku upokorzyć i złamać. Z czasem jednak zaczyna rozumieć jego skomplikowaną sytuację życiową.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:38:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski