Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ALBERT CINEMA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Barwny, 49 min

Mieszkańcy schroniska im. Brata Alberta mają nietypową pasję - gdy tylko mogą, kręcą filmy. Jest to dla nich sposób, by krok po kroku, ujęcie po ujęciu zmieniać własne życie. Wierzą, że mogą w końcu wyjść na prostą; tak jak John Voight, który zaczynał od Nocnego kowboja, by po wielu latach zagrać w końcu papieża. Głównym bohaterem filmu jest Leszek - alkoholik, od ponad 20 lat bezdomny. Jego największym marzeniem jest spotkać się ze swoim synem. To właśnie dla niego Leszek kręci swój kolejny film.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt")-Wyróżnienie w kategorii: Najlepszy Dokument Długometrażowy powyżej 45 minut
  za "pasję, która uwalnia jednocześnie nie będąc wymówką dla wartości artystycznej. Za osobowości bohaterów, naturalne aktorstwo i przekonanie, żeby nie odpuszczać"
2017.02.11 01:10:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski