Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICA PUSZCZY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1990
 • Premiera:
  1991. 02. 04
 • Gatunek:
  Film przygodowy, Film dla dzieci (młodzieży), Film sensacyjny
 • Barwny, 71 min

Początek naszego stulecia. Do dziadka leśnika mieszkającego w prastarej puszczy przyjeżdża na wakacje wnuk - gimnazjalista. Tadeusza wszystko zadziwia, może nawet przeraża, ale nie daje tego po sobie poznać, chce udowodnić, że jest już mężczyzną. Podczas jednego z polowań, przy ognisku, dziadek opowiada mu o krążących w okolicy pogłoskach o skarbie zatopionym w jeziorze. Pewnego dnia poznaje miejscowego chłopca, z którym idzie zapolować na koziołka. Tadeusz popisuje się celnością strzału, zabijając piękne zwierzę. Justyś nie aprobuje tego czynu. Wkrótce okazuje się, że wrażliwy wiejski chłopiec jest dziewczyną, związaną bezpośrednio z historią skarbu. Łódź, którą płynęli kiedyś z maleńkim dzieckiem rodzice, zatonęła na jeziorze. Uratowało się tylko maleństwo, które wychował stary Zachary. Tym dzieckiem jest właśnie Justyna. Od tego czasu po okolicy krążą opowieści, iż w łodzi byli nie tylko ludzie, lecz i ogromne kosztowności. Tymczasem pomiędzy młodymi rodzi się uczucie. Idylla jednak nie trwa długo. Dwaj włóczędzy pragną zdobyć skarb. Chcą zmusić starego Zacharego, by wyjawił im, gdzie jest skarb. Za najlepszy sposób uznali schwytanie dziewczyny. Następują sceny pościgu, ucieczki pożaru . . . śmierci. Tadeusz w obronie dziewczyny po raz pierwszy musi strzelić do człowieka. Ale ginie także Justyna. Za rok Tadeusz znów przyjeżdża do dziadka, ale jest już innym człowiekiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1992
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki za zdjęcia
  12 Festiwal Polskich Filmów dla Dzieci i Młodzieży (luty)
 • 1992
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki dla najlepszego aktora
  12 Festiwal Polskich Filmów dla Dzieci i Młodzieży (luty)
 • 1992
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
  wyróżnienie "Marcinek"; 12 Festiwal Polskich Filmów dla Dzieci i Młodzieży (luty)
2022.05.21 07:13:40
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor