Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MACICA

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Gatunek:
  Film animowany
 • Barwny, 6 min

Film na podstawie opowiadania izraelskiego pisarza Etgara Kereta, którego twórczość charakteryzuje ironia, dystans, dwuznaczność i czarny humor. Ma to swoje odbicie w koncepcji plastycznej animacji. Lapidarność prozy, bogactwo obrazów i nielinearność narracji najlepiej uwidocznia się w filmie animowanym. Ręcznie rysowane, trochę przybrudzone kadry dają możliwość poczucia plastyczności, realności form stwarzanych. Widać na nich ślady rąk twórcy i dzięki temu można poznawać go z tej jakże intymnej strony – niedociągnięć, nieporządku, nieopanowania.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MACICA
Opowiadanie
AutorEtgar Keret

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Łódź (Festiwal "Kamera Akcja")-Wyróżnienie
  w kategorii filmów animowanych
 • 2013
  Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA)-II Nagroda
  w kategorii: Film amatorski
 • 2013
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty")-Wyróżnienie w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych
 • 2013
  Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA-Dyplom Uznania O!PLA
 • 2014
  Lublin (Międzynarodowy Festiwal Filmu Artystycznego "Na linii czasu")-Nagroda w kategorii "Konkurs Młodego Kina"
2017.12.10 00:58:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman