Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DENDROLOGIUM

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2013
 • Język:
  niemiecki
 • Czarno-biały, 113 min

  Lokacje: Berlin, Poczdam, Kotlina Jeleniogórska, Karkonosze.

Poszukujący podąża za głosem przeznaczenia, pozostawiając swoje dawne życie za sobą, aby poświęcić się ujawnieniu prawdy o micie o "Słodkim Owocu". Po spotkaniu z dziwacznym Leśniczym, który obdarza go rzadkim "Słodkim Owocem", Poszukujący postanawia poddać Owoc gruntownym badaniom. Badania prowadzą go do mędrców z różnych stron świata, którzy radzą, aby został królem i założył królewski ogród, ponieważ tym sposobem zapewni sobie nieograniczone zasoby Słodkich Owoców. Poszukujący pragnie zdobyć władzę i koronę królewską. Wyrusza w drogę, która prowadzi aż na koniec świata, w Góry Ognia, gdzie ponoć mieszka legendarny Kowal. Poszukujący chce zlecić Kowalowi wykucie najostrzejszego miecza ś wiata, który jest mu potrzebny do realizacji swoich zamiarów. Jednakże w Górach Ognia dokonuje się niespodziewany zwrot wydarzeń. Poszukujący doznaje wizji, podczas której zostaje mu ujawnione, że ciemne moce nastają na jego życie i wysłały w pogoń za nim śmiercionośnego jeźdźca, aby położyć kres jego poszukiwaniom. Ucieczka ledwie się udaje, a Poszukujący uświadamia sobie, że przed ciemnymi siłami nie ma odwrotu. Czyżby głos przeznaczenia, za którym ślepo podążał od początku poszukiwań, nie był niczym innym jak tylko kielichem ułudy, którego napojem przez lata się odurzał?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DENDROLOGIUM w internecie

2022.05.21 05:38:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency