Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PO UPADKU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1989
 • Premiera:
  1990. 12. 07
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2311 m, 81 min

  Lokacje: Kalisz, Bełchatów, Grodzisk Mazowiecki.

Były wojewoda, Ratajczak, pragnie wrócić do aparatu partyjnego do Warszawy. Nie chce, by przeszkodziła mu w tym sprawa syna, aresztowanego przez SB. Przyjazd Ratajczaka elektryzuje wszystkich, odżywają stare sprawy z okresu, kiedy Ratajczak był wojewodą. Ratajczak zostaje znaleziony w miejskim szalecie, martwy. Sprawę prowadzi oficer MO, Korczak. Próbuje dowiedzieć się, co działo się w województwie, kiedy władzę sprawował Ratajczak. Seria scen w retrospekcjach. Ratajczak zwalnia dyrektora. Zapłakana kobieta otrzymuje mieszkanie z puli wojewody. Okazuje się, że był to dzień imienin Ratajczaka. W czasie polowania zabija konia, przekonany że to żubr. Podejmuje sam wiele niesprawiedliwych decyzji. Koniec retrospekcji. W miejskim szalecie dwóch przypadkowo spotkanych mężczyzn rozpoznaje byłego wojewodę. Jeden z nich, skrzywdzony przez niego przed laty, uderza Ratajczaka zabijając go na miejscu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PRÓBA
Powieść
AutorTadeusz Siejak

Varia
pokaż

2022.05.21 07:13:30
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski