Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZUPA NA PUENTACH

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 80 min

Filmowy portret znakomitego tancerza, choreografa, dyrektora baletu, reżysera - Emila Wesołowskiego. Artysty należącego do najciekawszych i najbardziej różnorodnych twórców współczesnego baletu i teatru tańca. Obchodzący 45-lecie działalności scenicznej Wesołowski stworzył nie tylko własne interpretacje dzieł klasyki XX wieku, ale wypracował też osobisty styl choreografii baletowej.
Twórcy filmu towarzyszą artyście podczas prób, odwiedzają z nim bliskie mu miejsca, przyglądają się jak pracuje i uczy. Jednak podstawowym spoiwem narracji, jego osią, będzie obserwacja dość wyjątkowego wydarzenia: współczesnej, dokonanej jedynie na potrzeby filmu, rekonstrukcji jednego z najwybitniejszych autorskich dokonań Wesołowskiego - spektaklu "Powracające fale".
Równolegle film, wykorzystując dostępne archiwalia, pokazuje drogę artystyczną tancerza, jego młodość, początki kariery, pierwsze spektakle, występy gościnne, pierwsze własne realizacje i najsłynniejsze kreacje choreograficzne.
O Wesołowskim opowiadają ludzie, z którymi współpracował i współpracuje: tancerze, reżyserzy, aktorzy a także przyjaciele. I żona artysty, Anna Staszak - solistka baletu Drzewieckiego i warszawskiego Teatru Wielkiego, która jako jedyna potrafi rozszyfrować niezwykły tytuł tej opowieści o niepospolitym artyście i wspaniałym człowieku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:41:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman