Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GORZKA MIŁOŚĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1989
 • Premiera:
  1990. 05.
 • Gatunek:
  Melodramat
 • Barwny, 3250 m, 112 min

  Lokacje: Suwałki (ul. Wawrzyńca Gałaja, dworzec PKP), Augustów, Sejny (ulice:Przyrzeczna i Grodzka), Raczki, Trakiszki, Olecko.

Na stacji pełnej repatriantów Hanna Powiłańska wspomina dzieje swej miłości . . . Początek 1939 roku. Hanna udaje się na bal w towarzystwie porucznika Biesiekierskiego i inżyniera Leszka Oleszkiewicza. Sierpień 1939. W Powiłańcach odbywa się rekwizycja koni. Na tereny Polski wkraczają wojska radzieckie. Hanna szuka schronienia u krewnych i spotyka Oleszkiewicza, który szuka noclegu. Idą razem do hotelu, dochodzi do zbliżenia. Rankiem Oleszkiewicz oświadcza, że jest żonaty. Hanna ucieka z hotelu. Hanna odwiedza znajomych w Naczy i spotyka tam Lecha, który jest koniuszym. Rozwija się między nimi burzliwy romans. Razem prowadzą młyn w środku puszczy. Muszą go jednak wkrótce opuścić. Zajmują dom w poniemieckim miasteczku. Oleszkiewicz ma opinię kolaboranta. Aby zatrzeć ten obraz, Lech przyjmuje na poddasze swego domu ukrywającego się mężczyznę z podziemia. Hanna na wycieczce do lasu na grzyby dostrzega Lecha kochającego się z sąsiadką. Pewnego razu Hanna idzie na górę do ukrywającego się mężczyzny. Wraca Lech, następuje scena zazdrości, po czym Lech twierdzi, że zgodziłby się nawet, gdyby Hanna przespała się z mężczyzną na górze. Hanna sama jedzie pociągiem...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ODYNIEC
Powieść
AutorJerzy Putrament

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 07:13:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor