Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

COŚ CO KOCHAŁ NAJWIĘCEJ...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 22' 32"

Rok 2005: Mieszkańcy Starych Wasiliszek chcą, by w dawnym, niszczejącym domu Wydrzyckich powstało muzeum Czesława Niemena.
Rok 2007: Jadwiga Bortkiewicz-Wydrzycka przyjeżdża do Starych Wasiliszek z mężem i ekipą filmową, która kręci film o Czesławie Niemenie-Wydrzyckim dla TVP Polonia.
Rok 2012: Powstało Muzeum Czesława Niemena w starym domu Wydrzyckich. Znajomi i sąsiedzi wspominają artystę oraz opowiadają o muzeum.

W filmie udział biorą: Antoni Markiewicz (kolega szkolny), Teresa Akściłowicz (siostra cioteczna), Weronika Markiewicz (sąsiadka ze Starych Wasiliszek), ks. Zbigniew Draguła (proboszcz ze Starych Wasiliszek), Jadwiga Pawlukiewicz, Jadwiga Bortkiewicz-Wydrzycka (rodzona siostra Czesława Niemena), Józef Borysiewicz (śpiewający w zespole prowadzonym przez Czesława Juliusza Wydrzyckiego), Józef Zubrzycki (śpiewający w zespole prowadzonym przez Czesława Juliusza Wydrzyckiego), Zofia Muchlado (koleżanka szkolna), tadeusz Skliński (autor biografii Czesława Niemena), Tamara Markiewicz (sąsiadka ze Starych Wasiliszek).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:20:56
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego