Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DRUGIE ŻYCIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 28 min

Bohaterem filmu jest ojciec Jan Koczy, misjonarz, należący do Zgromadzenia Słowa Bożego Werbistów, od 1997 roku pracujący w Ekwadorze. Film zaczyna się w Houston, gdzie mieszka ze swoją rodziną emigrant z Polski, Franciszek Molski. Poznamy również niezwykłą historię życia i działalności ojca Jana, który założył Fundację im. św. Józefa Freinademetza SVD Fu Shen Fu, która stawia sobie cztery cele: dożywianie dzieci, opieka zdrowotna, wykształcenie i formacja. Gdy Franciszek poznaje o. Jana i dowiaduje się o jego działalności polegającej na pomocy biednym dzieciom, postanawia adoptować "na odległość" dwoje ekwadorskich dzieci. Film opisuje podróż Franciszka Molskiego do Ekwadoru, gdzie spotyka się ze swoimi adoptowanymi dziećmi. Pod koniec filmu Franciszek Molski mówi: "...właściwie my więcej korzystamy z tego kontaktu niż dajemy, to prawda - wspieramy, pomagamy, ale dostrzegliśmy coś dla nas bardzo ważnego, że są inne cele w życiu niż tylko ciągłe dorabianie się". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:18:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency