Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GALIMATIAS CZYLI KOGEL-MOGEL II

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1989
 • Premiera:
  1989. 11. 20
 • Gatunek:
  Komedia, Film obyczajowy
 • Barwny, 2663 m, 93 min

  Lokacje: Warszawa (Plac Trzech Krzyży, Plac Konstytucji, Dworzec Centralny), wsie w powiecie wołomińskim: Nowe Ręczaje i Roszczep (filmowe Grabowo), stacja kolejowa Jeżewice na linii Skierniewice - Łuków.

Kaśka i Paweł przywożą traktorem meble do swego mieszkania na wsi. Kiedy dom jest już urządzony, odwiedzają młodych rodzice. Ojciec Kaśki obiecuje, że po urodzeniu się wnuków, przepisze na nich swoją ziemię. Dochodzi do sprzeczki, gdy Paweł zapowiada, że zerwie z tradycyjną gospodarką, nastawiając się na specjalistyczną hodowlę.
Między młodymi istnieje poważny punkt sporny: on pragnie dziecka, ona chce studiować. Paweł porywa żonę siłą do sypialni, ale ta, w ostatniej chwili zajrzawszy do kalendarzyka małżeńskiego, odpycha go od siebie.
Paweł i Kaśka zakładają hodowlę owiec. Odwiedza ich dziennikarz z "Nowej Wsi", któremu Paweł oświadcza, że wkrótce przejmie gospodarstwo teścia.
Ojciec, po przeczytaniu artykułu o zięciu w "Nowej Wsi", wybucha gniewem i oświadcza, że nie przepisze ziemi na wnuki. Kaśka zarzuca mężowi, że pragnie dziecka, aby przejąć gospodarstwo teścia.
Do Pawła i Kaśki przyjeżdżają państwo Wolańscy, u których dziewczyna kiedyś pracowała jako pomoc domowa. Docent Wolański obiecuje Kaśce pomoc w dostaniu się na studia.
Wieczorem, po konsultacji z kalendarzykiem, Kaśka próbuje nakłonić męża do igraszek, ale ten rozpamiętuje kłótnię z teściem i wizytę Wolańskich.
Wizyta w Warszawie. Docent Wolański, przygotowując się do wyjazdu na stypendium zagraniczne z żoną, prosi Kaśkę, aby zgodziła się przyjąć do siebie ich synka Piotrusia z babcią.
Paweł zapowiada zmianę profilu gospodarstwa. Kiedy ojciec Kaśki zgadza się na hodowlę owiec (w czasie wizyty młodych u Wolańskich oglądał gospodarstwo i był ukontentowany), okazuje się, że Paweł sprzedał już stado owiec, a teścia informuje, że wnuków nie będzie, bo Kaśka idzie na studia.
Paweł odwiedza koleżankę, która załatwia mu nasiona w Holandii. Kiedy do młodych przyjeżdża babcia z Piotrusiem, jest z nimi także pudliczka. Pod nieobecność teścia, Paweł i Kaśka, którzy muszą wyjechać do Holandii, przenoszą babcię z wnuczkiem do ich domu. Pewnego dnia babcia zostawia suczkę w pokoju, przykazując, aby nikt jej nie wypuszczał. Piotruś otwiera jednak drzwi i już po chwili przed domem zjawiają się wszystkie psy z okolicy. Zrozpaczona babcia, podejrzewając zhańbienie rasy, zabiera suczkę do Warszawy.
W geesie sąsiadki patrzą dziwnie na matkę Kaśki, podejrzewając, że Piotruś jest nieślubnym synem Kaśki.
Paweł i Kaśka wracają z Holandii. Do kraju wracają także Wolańscy. Kiedy Wolańska jedzie na wieś, Kaśka odwozi Piotrusia do Warszawy. Wolańska wracając do stolicy spotyka po drodze babcię. W domu zastają docenta z Kaśką w dość dwuznacznej sytuacji.
Wolański przyjeżdża na wieś, z walizkami, żona go wyrzuciła. Pewnego dnia zjawia się też koleżanka Pawła, której Wolański nadskakuje. Gdy przybywa żona Wolańskiego, dochodzi do kłótni.
Kaśka wraca zapłakana z Warszawy. Okazuje się, że jest w ciąży, czym wzbudza powszechną radość w rodzinie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2023.01.18 01:47:32
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl