Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FLYING BLIND

 • Tytuł polski: ZAŚLEPIONA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  2012
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 88 min

Historia miłości kobiety w średnim wieku do dużo młodszego studenta z Algierii. Film o miłości, namiętności, uprzedzeniach i obsesjach. Frankie, główna bohaterka odnosi sukcesy jako inżynier lotniczy projektując dla wojska bezzałogowe samoloty - drony. Wszystko w jej życiu jest poukładane, do czasu kiedy poznaje dużo młodszego od siebie studenta Kahila. Wzajemna fascynacja przeradza się w namiętny romans. Frankie i Kahil udaje się pogodzić różnice wieku i stylu życia do czasu, kiedy do drzwi Frankie pukają służby bezpieczeństwa informując ją, że Kahil nie musi być tym, za kogo się podaje. Wplątana w świat podejrzeń i oskarżeń postanawia na własną rękę dowiedzieć się prawdy. Jej obawy i lęki wracają ze zdwojoną siłą. A prawda nie jest taka prosta, jak byśmy chcieli.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
   
 • Scenariusz
  Caroline Harrington
   
  Naomi Wallace
   
  Bruce McLeod
   
 • Zdjęcia
   
 • Scenografia
  Alison Riva
   
 • Muzyka
  Jon Wygens
   
 • Obsada aktorska
  Helen McCrory
  Frankie
  Najib Oudghiri
  Kahil Othmani
  Kenneth Cranham
  Victor, ojciec Frankie
  Lorcan Cranitch
  Duncan Morehouse
  Tristan Gemmill
  Robert
  Razane Jammal
  Dima

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Bath (Bath Film Festival)-Nagroda Publiczności
 • 2013
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Grand Prix "Wielki Jantar"
  za "zdecydowanie najlepszy debiut tegorocznego festiwalu"
 • 2013
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Dziennikarzy
  za "perfekcyjne wyważenie wszystkich elementów i precyzyjne operowanie językiem filmu. Za subtelne pokazanie namiętności, doskonałe prowadzanie aktorów, świetne zdjęcia oraz bardzo dobrą muzykę. Za znakomite przełożenie tezy, że prywatne jest polityczne, na język filmowego dramatu. Powstało inteligentne, polityczne kino; romans, który ma strukturę Hitchcockowskiego kryminału. Za 250 tysięcy funtów udało się to, czego rodzimym twórcom nie udało się zrobić za kilka milionów zł. Ta nagroda wędruje w ręce laureatki Jantara z 2010 roku za krótki metraż. Tym samym wyrażamy uznanie również za konsekwentne podążanie ścieżką nie twórcy polskiego, a twórcy europejskiego, co pięknie nawiązuje do międzynarodowej tradycji tego festiwalu"
 • 2013
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię
  za "wyróżniającą się umiejętność budowania napięcia pomiędzy ekranem a widzem"
2017.02.11 02:28:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych