Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IN FLAGRANTI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1991
 • Premiera:
  1991. 10. 15
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 67 min

  Lokacje: Wrocław (m. in. okolice Hali Ludowej).

Bohaterem filmu jest doktor Nowak, literaturoznawca całkowicie pochłonięty swą pracą. Jego żonie Elżbiecie, osobie energicznej i zdecydowanej, coraz trudniej wytrzymać z mężczyzną, najczęściej zatopionym bez reszty w eterycznym świecie literackich teorii. Wreszcie nadchodzi dzień, kiedy kobieta ma dość matkowania małżonkowi. Pakuje walizki i wyjeżdża. Zdumiony i zdezorientowany Nowak nie bardzo potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji. Musi jakoś stawić czoło rzeczywistości, od której tak często i chętnie uciekał. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że w życiu zagubionego humanisty dość natarczywie pojawiają się kobiety. Raz młode i piękne, kiedy indziej znów dojrzalsze, lecz bardziej wyrafinowane. Wszystkie łączy jedno: nieprzeparta chęć zakosztowania z Nowakiem zmysłowej miłości. Przyparty do muru naukowiec rzecz jasna nie broni się długo. Namówiony przez kolegę zaczyna nawet pisać powieść erotyczną, wykorzystując własne doświadczenia. W trakcie pracy coraz częściej literacka fikcja miesza mu się z rzeczywistością. Początkowo jest to tylko męczące. Wkrótce jednak przybiera bardziej niepokojące rozmiary. Rzeczywistość "rozpościerająca" się przed Nowakiem ma wymiar kosmiczny, a raczej kosmiczno - erotyczny. Nowak jest gwałcony i uwodzony, ubóstwiany i pogardzany przez kobiety, a nawet przez jednego mężczyznę. Bliski obłędu bohater filmu trafia wreszcie na prawdziwą "opokę"; jest nią powracająca do domu żona.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1991
  Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za scenografię
 • 1991
  Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda Jury
  za role w filmach "Kroll", "Kanalia", "In Flagranti"
 • 1991
  Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nominacja w kategorii: Najlepsze kostiumy
 • 1991
  Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nominacja w kategorii: Najlepsza muzyka
 • 1991
  Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist")
2022.03.26 00:22:43
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl