Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MATKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Barwny, 78 min

  Okres zdjęciowy: 15 sierpnia - 6 września 2012.
  Lokacje: Bytom, Sosnowiec, Chorzów.

Młodego, 9-letniego Artura i jego matkę łączy bliska więź, pozwalająca im stawić czoła codzienności, w której nie ma nadziei i w której nieobecny jest ojciec. Po jednej z nieoczekiwanych wizyt, ojciec zabiera Artura do domu dziecka, nie informując o tym matki.
Artur stara się przezwyciężyć lęk oraz surową rzeczywistość domu dziecka, mając nadzieję, że matka wkrótce po niego przyjedzie i zabierze go do domu. Jedynym promykiem nadziei jest postać Anny, której własna przeszłość - dzięki spotkaniu z Arturem - staje przed oczami. Czy Artur jest dzieckiem, dzięki któremu sama będzie mogła dokonać zmiany swojego życia?
W tym czasie Maria (matka), która została sama w swoim świecie pełnym demonów alkoholowego uzależnienia, stara się poradzić sobie ze stratą Artura i rozpoczyna desperackie próby odnalezienia syna. Gdy znika w próżni beznadziei, w wymownej scenie na placu zabaw ukazana zostaje jej ostateczna desperacja. Dla własnego bezpieczeństwa zostaje umieszczona w schronisku dla kobiet. To rozwiązanie pozwala jej zrozumieć, że, walcząc ze swoimi demonami, pewnego dnia będzie mogła odzyskać Artura, pod warunkiem jednak, że upora się ze swoim destrukcyjnym, powodującym cierpienie innych zachowaniem.
Ponowne spotkanie Marii i Artura okazuje się sprawdzianem z człowieczeństwa oraz nadziei, który wystawia na próbę relację między matką i synem (oraz pozostającą w tle Anną), szczególnie w momencie, gdy powrót i ponowne zjednoczenie zostają niespodziewanie przerwane.
To hipnotyzujący, trzymający w napięciu ludzki dramat, ukazany na postindustrialnym tle południowej Polski.

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

MATKA w internecie

2022.02.24 11:23:51
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman