Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BEAUTY AND THE BREAST

 • Tytuł polski: PIĘKNE I BESTIA
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Kanada
 • Rok produkcji:
  2012
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 86 min (wersja kinowa) 50 min (wersja telewizyjna),

Historia kilku pacjentek, których początkowe objawy raka są lekceważone. Kobiety, zagubione w nieczułym i sterylnym świecie lekarskim, są przerażone i bezradne. W dotarciu do prawdy pomagają im czasem lęk, upór i kobieca intuicja.
Film pokazuje jak zaakceptować porażającą diagnozę, zwracając jednocześnie uwagę na komplikacje poszczególnych stadiów raka, nieodwracalne decyzje leczenia i życie z ich konsekwencjami. Mikroświat pacjentek jest rozdzielony na przeróżne doświadczenia, ale ogniwem łączącym jest chęć przeżycia. W każdej odmianie raka piersi stosuje się inne metody leczenia i terapii, próbując tym samym zahamować chorobę do całkowitego jej zaleczenia. Doświadczenia i emocje z nimi związane odmieniają osobowość bohaterek filmu, które doznają przemiany. Niosą brzemię choroby z godnością ukazując na ekranie swoje zranione wnętrza. Niezależnie od ich statusu socjalnego, wyglądu czy wieku, są w stanie doszukać się prawdy o sobie samych, zastąpić ogólnie przyjęte kanony kobiecego piękna i z ekshibicjonistyczną szczerością zaakceptować swoje okaleczone ciała. "Piękne i bestia" jest nie tylko przekazem woli ludzkiego przetrwania, lecz również potwierdzeniem, że nawet w obliczu cierpienia, w tym krzywym zwierciadle choroby, można osiągnąć ponadczasową mądrość.
Bohaterki filmu:
Soraya to była modelka. Ma za sobą mastektomię lewej piersi, usunięcie 24 węzłów chłonnych i chemioterapię. Spotykamy się z nią po jej ostatnim zabiegu radioterapii.
Valeri, architektka wnętrz i rzeczniczka chorych na raka piersi. Diagnozę usłyszała w wieku 60 lat po rutynowej mammografii. Podejmuje radykalną decyzję o mastektomii obu piersi.
Amba, malarka i artystka sztuk wizualnych, diagnozę usłyszała, gdy choroba była już bardzo rozwinięta, przeszła mastektomię lewej piersi. Decyduję się na hormonoterapię i medycynę niekonwencjonalną.
Lucie jest modelką, wokalistką, jeździ konno. Po latach qui pro quo ze służbą zdrowia, w końcu dowiaduje się, że guz znajdujący się koło jej implantu jest złośliwy. Przeszła dwie operacje tumeroktomii, stając przed decyzją o prewencyjnej amputacji i rekonstrukcji obu piersi.
Susan, współtwórca programu Sérénité Fundancji na rzecz Walki z Rakiem Piersi w Quebec. Trzy dni po usłyszeniu diagnozy znalazła się na stole operacyjnym i przeszła częściową mastektomię, a następnie poddała się agresywnej chemio- i radioterapii.
Pamela to ciemnoskóra agentka w biurze podróży, pochodzi z Seszeli. Po nieprawidłowej diagnozie czekała ponad rok by zebrać się na odwagę i wrócić do lekarza.
Danuta, doktor językoznawstwa, obecnie bezrobotna. Spotykamy ją na samym początku drogi, zanim usłyszy diagnozę i dowie się o dostępnych metodach leczenia.
Wendy, tłumaczka dla głuchoniemych, wokalistka i autorka piosenek, po mastektomii obu piersi i drugiej operacji wycięcia węzłów chłonnych, przygotowuje się do pierwszej chemioterapii.
Kathleen, nauczycielka przedszkolna, zmaga się z nowotworami złośliwymi od dziecka, trzeci to rak piersi. Poznajemy ją zaraz po tym, jak zakończyła kolejną serię zabiegów radioterapii celowanej na przerzuty do kości.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Montreal (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego
2017.02.11 01:24:51
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency