Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAŁE STŁUCZKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Premiera:
  2014. 09. 05
 • Barwny, 1:1.33, 82 min

  Okres zdjęciowy: grudzień 2012, sierpień 2013.
  Lokacje: Łódź (okolice willi Reinholda Richtera przy ul. Skorupki 4/6).

Dwie przyjaciółki zarabiają na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra.
Film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. To także film o miłości, a raczej o tym, co robić, aby się przed nią obronić, bo miłość jest zachłanna, egoistyczna, przeczy niezależności i nie prowadzi do niczego dobrego. Małe stłuczki to film o tym, czy daje się z miłości wybronić za pomocą małej stłuczki, czy też, gdy w grę wchodzą prawdziwe emocje, musi się ona skończyć wielką katastrofą.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za zdjęcia
  "za precyzyjną kompozycję obrazu i konsekwencję w plastyce opowiadania filmowego"
 • 2014
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Dziennikarzy
  za "film, który miał być tylko draśnięciem, a trafił nas z impetem. Z poetycką wrażliwością i niewymuszonym humorem opisuje skutki emocjonalnego zderzenia z rzeczywistością, a przy okazji przedstawia najbardziej niewinną scenę orgii w polskim kinie"
 • 2014
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Jury Młodzieżowego
  za "brawurową jazdę wbrew konwencjom i schematom myślenia, w towarzystwie pasażerów bez pasów bezpieczeństwa, którzy w pojedynku na szosie, szumnie nazywanym życiem, godzą się na kontrolowane poślizgi i stłuczki, unikając tym samym drogowej/życiowej katastrofy"
 • 2014
  Espinho (Festival Novos Cineastas "Fest")-Wyróżnienie Specjalne w konkursie filmów pełnometrażowych
 • 2014
  Giffoni Valle Piana (MFF dla Dzieci i Młodzieży)-Nagroda Specjalna "Certyfikat BFI" w kategorii: Generator +18
 • 2014
  Neapol (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Grand Prix dla najlepszego filmu w konkursie Europa Meditteraneo
  uzasadnienie jury: "Wspaniałe wykonanie techniczne, zdjęcia i ścieżka dźwiękowa wydają się szczególnie skuteczne w wiernym oddaniu tematyki związanej z tymczasowością i brakiem zdolności do wyrażenia uczuć. Za kreatywność, delikatność i wrażliwość wyrażone poprzez scenografię"
 • 2014
  Neapol (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda Augustus Color
 • 2014
  Neapol (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda Stowarzyszenia Asit News
 • 2014
  Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia")-"Kryształowe Jabłko" dla najlepszego debiutu polskiego
 • 2015
  Nagroda KIPA za najlepszy debiut producencki
  za "konsekwentnie zrealizowany i wyróżniający się na tle krajowej produkcji filmowej debiut producencki, którego międzynarodowy sukces jest wynikiem determinacji, konsekwencji i świadomie obranej drogi zawodowej"
 • 2015
  Mont-Saint-Aignan (Festiwal "A l'Est, du Nouveau")-Nagroda Jury Studenckiego
 • 2015
  Ostrów Wielkopolski (Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy)-Grand Prix Komeda
  za "czystość i klarowność formy kompozycji oraz przejrzystość narracji, a także spójność z obrazem i kreatywną rolę muzyki w dziele filmowym"
2022.05.21 08:49:04
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego