Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZCZIT I MECZ

 • Tytuł polski: TARCZA I MIECZ
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  ZSRR
 • Rok produkcji:
  1968
 • Język:
  rosyjski
 • Czarno-biały, 4 części.

Dramat sensacyjny. Akcja toczy się w okresie 1941-45 w kilku krajach. Opowiada o kulisach II wojny światowej - tajnikach walki wywiadów, bezimiennych często asach dywersji i sabotażu. Radziecka służba wywiadowcza - której symbolem jest tarcza i miecz - miała kilku sławnych pracowników, np. doktora Sorge i płk. Abla. Aleksander Biełow został przed wybuchem wojny radziecko-niemieckiej wysłany na Łotwę, gdzie zakonspirował się jako bałtycki Niemiec. Przesiedlono go do Rzeszy, gdzie udało mu się wniknąć do wywiadu i awansować na komendanta szkoły wywiadowczej w Sulejówku pod Warszawą. Szkolił tam szpiegów przerzucanych później do ZSRR. Film o asie radzieckiego wywiadu, ale też o bojownikach ruchu oporu z innych krajów: Polski, Węgier, Czechosłowacji, Jugosławii.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:34:18
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency