Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAWIŁOŚCI UCZUĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1975
 • Premiera:
  1976. 05. 14
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Melodramat
 • Barwny, 2476 m, 90 min

  Lokacje: Przemyśl (ulice: Rakoczego, Serbańska, Kapitulna, Kmity, most Orląt Przemyskich, kościół pw. Marii Magdaleny przy ul. Franciszkańskiej 2 a).

Dramat miłosny o konflikcie uczuć dzielącym parę zakochanych; chłopiec szuka stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, dziewczyna - kieruje się głównie altruistyczną chęcią pomocy innym. Bożena ukończyła pomaturalną szkołę pielęgniarską, marzy o studiach medycznych, ale na razie pracuje w szpitalu. Opiekuje się samotnym mężczyzną - Wereszczyńskim. Jej chłopiec, Marek, chce, by razem wyjechali na Śląsk, gdzie mogą liczyć na mieszkanie i lepsze zarobki. Bożena, sierota wychowana w domu dziecka, nie chce jednak pozostawić bez opieki staruszka, który tylko na nią może liczyć. Pewnego dnia Marek znajduje się w mieszkaniu Wereszczyńskiego. Na jego prośbę podaje mu lekarstwo. Nazajutrz staruszek nie żyje. Bożena domyśla się, co się mogło wydarzyć. Postanawia nie wyjeżdżać na Śląsk, nie podając Markowi przyczyn.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.03.11 00:07:40
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl