Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HANS KLOSS. STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 03. 16
 • Gatunek:
  Film wojenny, Film sensacyjny
 • Barwny, 104 min

  Lokacje: Malbork, Warszawa (kościół ewangelicko-reformowany w Warszawie przy Alei Solidarności 76A), Czołpino (latarnia morska), Modlin, Jabłonna (pałac), Gdańsk (Fort Grodzisko), Kazuń Nowy (jednostka 2 Pułku Saperów).

  Przy produkcji filmu udział wzięły następujące Grupy Rekonstrukcji Historycznej: SRH AA7, GRH Bluszcz, GRH Busko - Flak Abteilung, GRH Kampinos, GRH Ludności Cywilnej Mława, GRH przy Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu, GRH Pomerania 1945, GRH 79 Pułku Piechoty, GRH Teatr Historii, GRH 549 Volksgrenadier - Division, SRH Zachód 1944.

Film rozgrywa się w latach 70. XX wieku w Polsce, Hiszpanii, w Berlinie Zachodnim i NRD, a także w 1945 roku w Królewcu, skąd wycofujący się Niemcy wywożą legendarną już Bursztynową Komnatę. Dalsze losy zaginionego w tajemniczych okolicznościach jubilerskiego arcydzieła są nieznane, pozostają zresztą niewyjaśnione do dziś. Jednakowoż w 1975 roku pojawia się okazja do wyjaśnienia sekretu. Hans Kloss, agent polskiego wywiadu, działający pod kryptonimem J 23, wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. Sen z powiek spędza jednak agentowi największy wróg, Hermann Brunner. Za wszelką cenę próbuje pokrzyżować jego plany. W tej wojnie stawka jest większa niź śmierć. W życiu Klossa pojawia się również Elsa Krause, którą agent próbuje ratować z wojennej pożogi. Traci głowę dla pięknej kobiety i dla niej jest gotów nawet zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji.

Zwiastuny (3)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Inspiracja
STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE
AutorAndrzej Zbych (pseud.)

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2024.06.06 04:22:58
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.