Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAZEPA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1975
 • Premiera:
  1976. 03. 29
 • Gatunek:
  Film kostiumowy, Dramat
 • Barwny, 3150 m, 110 min

  Lokacje: Niedzica, Biały Bór (teren stada ogierów), Jaworki w gm. Szczawnica.

Filmowa adaptacja dramatu Juliusza Słowackiego. W Amelii, żonie wojewody, kocha się król Jan Kazimierz, młody kozak z asysty króla - Mazepa i syn wojewody z pierwszego małżeństwa - Zbigniew. Dramatyczne zbiegi okoliczności i nieporozumienia prowadzą do tragicznego finału. Zbigniew popełnia samobójstwo, Amelia umiera, wojewoda każe pojmać Mazepę, obnażyć i przywiązać do konia, po czym go wypuszcza, sam zaś na oczach króla zabija się kindżałem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MAZEPA
Dramat
AutorJuliusz Słowacki

Patrz także:
schowaj

 • 1965
  Spektakl telewizyjny / Juliusz Słowacki / Krystyna Berwińska
 • 1969
  Spektakl telewizyjny / Juliusz Słowacki / Gustaw Holoubek
 • 1992
  Spektakl telewizyjny / Juliusz Słowacki / Gustaw Holoubek
2022.02.24 10:39:51
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych