Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TERRE OUTRAGEE

 • Tytuł alternatywny: LAND OF OBLIVION
 • Tytuł alternatywny: ZEMLJA ZABUTTAJA
 • Tytuł polski: ZNIEWAŻONA ZIEMIA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Francja, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2010
 • Język:
  rosyjski, francuski
 • Barwny, 104 min

Akcja filmu rozpoczyna się 26 kwietnia 1986 roku w miasteczku Prypeć, położonym zaledwie parę kilometrów od elektrowni atomowej w Czarnobylu. Za kilka godzin dojdzie tu do groźnej katastrofy, która pociągnie za sobą niewyobrażalne skutki. Na razie życie w miasteczku toczy się utartymi koleinami, panuje spokój, nikt nie spodziewa się tragedii, która wkrótce się tu wydarzy. Tego dnia każdy z mieszkańców ma swoje plany, marzenia. Jedni przygotowują się już do obchodów 1 Maja, z kolei Ania i Piotr żyją odbywającym się dziś swoim weselem, a mały Walery i jego ojciec Aleksy, fizyk zatrudniony w pobliskiej elektrowni, sadzą jabłoń. Tymczasem leśniczy Mikołaj robi rutynowy obchód w lesie otaczającym elektrownię.
Wkrótce ich dotychczasowe życie zmieni się zupełnie. Dochodzi do katastrofy. Awaria czarnobylskiej elektrowni jądrowej jest utrzymywana przez władze w wielkiej tajemnicy. Bardzo zdawkowe wyjaśnienia kryją prawdę o przerażających rozmiarów wybuchu. Piotr, który jest strażakiem, jedzie do pożaru, nieświadomy, że wstępuje w sam środek piekła. Naukowiec z elektrowni, Aleksy, zmuszony do milczenia na temat katastrofy, woli zniknąć.
Dziesięć lat później Prypeć to już miasto widmo, ziemia niczyja i dziwaczna atrakcja turystyczna. Ania jeździ do zony jako pilot wycieczek, z kolei Walery wraca tu, by szukać śladów swego ojca. Mikołaj pielęgnuje w skażonej strefie zatruty ogród. Dawni mieszkańcy miasteczka żyją dramatyczną przeszłością , nie potrafią zacząć wszystkiego od nowa w innym miejscu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans")-Nagroda Publiczności
2022.05.21 08:40:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor