Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PANTAREJ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Premiera:
  1988. 07. 04
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 2833 m, 104 min

Rysiek - Pantarej i Zito zdobywają narkotyki realizując sfałszowane recepty. Kiedy im się kończą, Pantarej dostaje się do szpitala, gdzie udając konwojenta kradnie większą ilość narkotyków. Część z nich ukrywa. Zito umiera na skutek przedawkowania. Porucznik Drobik kojarzy włamanie do szpitala ze śmiercią Zita. Rozpoczyna intensywne poszukiwania . . . Pantarej ukrywa się w podwarszawskim ośrodku dla narkomanów. Kierownikowi, psychologowi Godeckiemu, zdradza, że niektórzy kuracjusze biorą narkotyki. Godecki ujawnia to przed całą grupą. Pantarej traktowany przez kolegów jak donosiciel musi opuścić ośrodek. Mści się na Godeckim i młodym narkomanie Volvo, po czym ucieka z małym Leokadią. Ojciec Pantareja dopiero teraz dowiaduje się, że jego syn jest narkomanem. Umiera na atak serca. Pantarejowi udaje się uciec milicyjnej obławie. Znajduje nieżywego Leokadię, który odnalazł ukryte narkotyki i przedawkował. Pantarej idąc do handlarza narkotykami wpada pod samochód i ginie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:11:29
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency