Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NACHMIETER

 • Tytuł polski: NOWI MIESZKAŃCY
 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2011
 • Barwny, 16 mm, 30 min

  Okres zdjęciowy: sierpień, listopad-grudzień 2009, styczeń, maj 2010.
  Lokacje: Jordanów Śląski, Poczdam Babelsberg (studio), Taucha k. Lipska, Kolonia, Blankenburg (Harz),

Rok 1945, okolice Wrocławia. Niemiecka rodzina nie dostaje się na transport ewakuacyjny i jest zmuszona pozostać kilka miesięcy dłużej. Polska rodzina, która już przyjechała na jej miejsce, daje Niemcom szansę dalej mieszkać, choć w już nie ich własnym domu. Poczucie krzywdy i wzajemne uprzedzenia, czy może odpowiedzialność za wspólne dobro? Co będzie dla nich wszystkich ważniejsze, gdy punktem zapalnym stanie się... elektrownia? Historia oparta na autentycznych powojennych przeżyciach polskiej i niemieckiej rodziny opowiedziana z obu punktów widzenia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.01.04 00:12:39
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych