Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZPILKI NA GIEWONCIE

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010-2012
 • Premiera:
  2010. 09. 02
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, odcinki x ok. 43 min

  Lokacje: Zakopane, Warszawa.

  Seria 1: Odcinki 1-13. Okres zdjęciowy: 22 lutego - 8 czerwca 2010. Emisja: 2 września - 25 listopada 2010.
  Seria 2: Odcinki 14-26. Okres zdjęciowy: 8 grudnia 2010 - 26 marca 2011. Emisja: 24 lutego - 19 maja 2011.
  Seria 3: Odcinki 27-39 . Emisja: 1 września - 24 listopada 2011.
  Seria 4: Odcinki 40-52. Okres zdjęciowy rozpoczął się 3 stycznia 2012. Emisja: 1 marca - 24 maja 2012.

Historia wielkomiejskiej dziewczyny z Warszawy, pracującej w agencji reklamowej, która na skutek niezbyt wybrednych awansów szefa, musi wyjechać ze stolicy. Zostaje przerzucona do malutkiego oddziału tej firmy w Zakopanem. Bohaterka najpierw z całego serca nienawidzi góralszczyzny i tęskni do życia w stolicy. Sytuacja zmienia się, gdy spotyka na swojej drodze pewnego GOPR-owca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Bohaterką serialu jest 29-letnia Ewa Drawska, warszawianka, stworzenie absolutnie miejskie, ewentualnie plażowe. I to nie bałtycko-plażowe, ale śródziemnomorsko lub karaibsko. Prowadzi życie łatwe, lekkie i przyjemne - kocha plotki z przyjaciółkami, zakupy, jazdę po mieście w kabriolecie i... pracę. Gdy ją poznajemy - w pierwszym odcinku tego serialu - Ewa pracuje w dziale reklamy ogólnopolskiej gazety i mieszka w nowoczesnym, świetnie urządzonym mieszkaniu ze swoim partnerem - Grzegorzem. On oświadcza się Ewie, ale ona nie jest pewna czy powinna teraz wychodzić za mąż. Tymczasem jej przełożony napastuje ją w pracy. Ewa oburzona zachowaniem Rafała usiłuje wymóc na prezesie firmy - Marku, aby go zwolnił. Ale niestety w wyniku intrygi swojego szefa to Ewa... trafia do małego oddziału firmy w Zakopanem, aby poprawić tam wyniki sprzedaży. To jest ostatnie miejsce na ziemi, w którym pragnęłaby się znaleźć. "Pańcia", "Warszawka", "blond farbowany desant" - takimi epitetami witają na pokładzie nową szefową koledzy z regionalnego oddziału. Obawiają się, że Ewa zabierze im ulubiony święty spokój i zmusi do morderczego wysiłku. A jej zależy jedynie na tym, by szybko poprawić wyniki sprzedaży i wrócić do stolicy. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że przewrotny los zmusi ją do tego, żeby zakochała się w tym mieście. I w jednym z jego mieszkańców... Przygody bohaterki serialu dowodzą, że nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje i że czasem to, co wydawało się być karą, może okazać się nagrodą. I odwrotnie. Ewa odkrywa, że świat, który znała do tej pory, był światem pozbawionym głębszych wartości. Nabiera przekonania, że wprawdzie Zakopane ma swoje wady (bo ma!), ale czymże one są w porównaniu z widokiem na Giewont i ukochanym mężczyzną u boku...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Ewa poznaje redaktor naczelną dziennika "Tu i Teraz", Elizę. Dla Elizy Ewa jest konkurencją, bo przecież Królowa w zakopiańskiej gazecie jest tylko jedna. Eliza zaprasza Ewę na pogawędkę o pracownikach jej działu. Po czym z pełną satysfakcją opowiada im, co ich nowa szefowa myśli o nich. Do Zakopanego przyjeżdża matka Ewy, Barbara zaniepokojona nagłą decyzją córki o ślubie. Barbara jest zachwycona Zakopanem. Bywała tu jako studentka i ma wspaniałe wspomnienia. Barbara poznaje Anielę - gospodynię Ewy. Od tej pory kobiety stają się najlepszymi przyjaciółkami. Spotyka również Bartka w czasie wyprawy z córką na targ. Jest nim oczarowana i usiłuje nakłonić Ewę, by spotkała się z tym mężczyzną. Tymczasem Wika namawia Patryka do sfingowania umów na umieszczenie reklamy w gazecie. Pozornie podniesie to wyniki, a oni podstępem pozbędą się Ewki. Wciągają w to również Hankę. Tylko Artur odmawia współpracy. Czy Ewa odkryje, że jej pracownicy sfałszowali umowy, zanim będzie za późno?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Ewa postanawia porozmawiać z pracownikami na temat podrobionych umów. Uświadamia im, że jest to przestępstwo i mogą zostać w każdej chwili zwolnieni. Tymczasem jej mama idzie na spotkanie z Jędrkiem Skorupą, miłością z młodzieńczych lat. Barbara chce się dowiedzieć, dlaczego Jędrek nie czekał na nią w umówionym miejscu 30 lat temu. Barbara i Jędrek tłumaczą sobie nieporozumienia sprzed lat. Nagle na Barbarę napada żona Jędrka, Lucyna. Tymczasem Wika pod wpływem rozmowy z Ewą ucieka w góry i ulega wypadkowi. Artur zgłasza zniknięcie Wiki Bartkowi, który okazuje się ratownikiem górskim. Wyruszają na akcję poszukiwania zaginionej dziewczyny. Barbara postanawia wyjechać z Zakopanego. Wie, że jej młodzieńcza miłość pozostanie niespełniona, a Jędrek ma teraz swoje życie. Tymczasem w górach trwa akcja ratownicza. Ewa dołącza do ratowników - jest zdenerwowana na Wikę, bo uważa, że dziewczyna zachowała się nieodpowiedzialnie. Z powodu jej zachowania Bartek wystawia Ewę z karetki. Zostawi samą na szlaku? Tymczasem Jędrek przyjeżdża do pensjonatu Anieli szukać Barbary.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Ewa składa oficjalną skargę na Bartka w siedzibie Ratownictwa Górskiego za pozostawienie jej samej na szlaku. Postanawia również zorganizować rozmowę kwalifikacyjną dla nowych kandydatów do pracy w biurze reklamy. Wika, Hanka, Patryk i Artur usiłują przeprosić Ewę za podrobione umowy, ale ich nowa szefowa pozostaje nieubłagana. Pracownicy zabierają ją na Pęksowe Brzysko i przed kościołem obiecują poprawę. Tłumaczą również, dlaczego mają takie trudności w zdobywaniu umów. Po rozmowie z Arturem, Ewa postanawia przeprosić Bartka za swoje zachowanie. Eliza szantażuje Ewę - grozi jej, że jeśli Drawska nie wyjedzie z Zakopanego, to ona wyjawi szefostwu sprawę umów. W tej sytuacji Ewa decyduje się wracać do Warszawy. Nic nie wie o tym, że jej narzeczony, Grzegorz ma romans z jej najlepszą przyjaciółką, Dianą...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

W finale poprzedniego odcinka Ewa niespodziewanie wróciła do swojego warszawskiego mieszkania i zastała Grzegorza w łóżku z Dianą. Każe byłemu narzeczonemu wyprowadzić się z domu, po czym postanawia wrócić do Zakopanego. W Warszawie nie ma czego szukać. Jej najbliższa przyjaciółka, Diana jest teraz jej wrogiem. Facet ją zdradził, a w warszawskim oddziale gazety czyha na nią Rafał. Barbara wspiera córkę w jej zamiarach, w duchu dziękując za rozwój sprawy. Nigdy bowiem nie lubiła Grzegorza. Jędrek dzwoni do Barbary i powiadamia ją, że przyjechał do Warszawy. Marek nakłania Ewę do tego, aby zwolniła swoich pracowników, ale ona ich broni. Wraca do Zakopanego. Na imprezie urządzonej przez Biuro Reklamy dochodzi do konfrontacji pomiędzy Elizą a Ewą. Ewa wie, że Eliza nie spocznie, póki nie doprowadzi do jej wyjazdu z Zakopanego na dobre. Wychodzi wzburzona z knajpy. Za Ewą wybiega Bartek.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

Do Zakopanego przyjeżdża Grzegorz, aby prosić Ewę o wybaczenie. W pensjonacie Anieli zastaje Ewę całującą się z Bartkiem, mimo to stara się nakłonić byłą narzeczoną do powrotu. Ewa obnaża kłamstwa Elizy przed pracownikami i stara się, aby tym razem ich współpraca przebiegała bez zarzutów. Pracownicy nie wiedzą, która z nich kłamie. Przypadkiem Ewa odkrywa sekret Anieli. W konsekwencji tego właścicielka pensjonatu chce, aby Ewa wyprowadziła się. Dziewczyna nie daje za wygraną i zmusza Anielę do rozmowy - kobieta opowiada jej tragiczną historię swojej rodziny. Jej syn i mąż zginęli w wypadku w Nowym Jorku, gdy 11. września 2001 roku dokonano terrorystycznego zamachu. Ich ciał nigdy nie odnaleziono. Aniela wciąż żyje nadzieją, że oni wrócą.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Marek i Rafał, zaproszeni przez Elizę, przyjeżdżają do Zakopanego. Eliza stara się wywrzeć na nich jak najlepsze wrażenie, w tym celu przygotowuje napięty plan atrakcji zakopiańskich. Jednocześnie namawia pracowników do bojkotowania pracy, aby obniżyć wyniki. Chce tym skompromitować Ewę i spowodować jej zwolnienie. W Rafale znajduje doskonałego wspólnika swojego misternego planu zemsty. Ewa zostaje wystawiona na liczne próby skompromitowania i ośmieszenia, ale dzielnie towarzyszy jej i wspiera Bartek. Tymczasem Diana i Grzegorz przyjeżdżają do Zakopanego, aby błagać Ewę o wybaczenie. Ewa mówi Bartkowi, że rozstała się z Grzegorzem tym razem na pewno. Jadą razem do pensjonatu Anieli. Jednak gdy Bartek zastaje pod pensjonatem Grzegorza, bez słowa odjeżdża. Ewa ucieka od wszystkiego i decyduje się przenocować u Artura. On jest jedyną osobą, która wydaje się jej przyjazna. Aniela zaniepokojona zniknięciem Ewy dzwoni do Barbary.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Artur prowadzi Ewę na wycieczkę w góry. Uważa, że da jej to dystans do wszystkiego i trochę uspokoi jej nerwy. Podczas rozmowy z nim Ewa cały czas opowiada o swoich problemach z Bartkiem i Grzegorzem. Artur zniecierpliwiony jej wiecznym marudzeniem na jeden temat, mówi, że czasami też chciałby z nią porozmawiać o swoich kłopotach z facetami. Ewa domyśla się, że Artur jest gejem. Przysięga zachować tajemnicę. Tymczasem Barbara i Aniela dostrzegają Lucynę na Krupówkach. Ukryte za murem, słyszą, że Jędrek zniknął, a jego żona podejrzewa, że to sprawka tej "flądry" z Warszawy. Marek żąda wyjaśnień od Elizy w związku z tym, co ostatnio dzieje się w jej biurze. Eliza wykręca się i zrzuca winę za niedociągnięcia na Ewę i jej głupich pracowników. Po rozmowie z Patrykiem Marek domyśla się, że to raczej Eliza była powodem całego zamieszania w redakcji. Grzegorz nie doczekawszy się na Ewę, wraca do Warszawy. Eliza szukając możliwości zaszkodzenia Ewie, idzie do siedziby ratowników. Proponuje Bartkowi redagowanie kolumny w dzienniku "Tu i Teraz" i on zgadza się. Tymczasem Ewa i Artur wracają z gór. Ewa chce stawić czoło wszystkiemu i idzie na rozmowę z Markiem, Rafałem i Elizą. Jest przygotowana na to, że zostanie zwolniona. Jednak Marek podejmuje decyzję o zatrzymaniu Ewy i Elizy, ale żąda od Ewy zwolnienia pracowników - Wiki, Hanki, Patryka i Artura. Postanowiła, że nie będzie spotykać się na razie z żadnym mężczyzną, mimo to Ewa umawia się z Bartkiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Eliza kontynuuje swoją misję "uwolnienia" Zakopanego od Ewy i namawia Niedźwiedzia, żeby pomógł jej "wyrwać" Bartka z rąk tej dziewczyny. Ewa powiadamia pracowników, że Marek kazał ich zwolnić, jednocześnie prosi, aby zorganizowali dla niego podobną rozmowę kwalifikacyjną jak dla niej. W ramach pocieszenia zaprasza pracowników na przyjęcie do pensjonatu Anieli. Lucyna też się tam zjawia, bo szuka Jędrka. Oskarża Barbarę o zabranie jej męża. Marek i Ewa przeprowadzają casting na nowych pracowników. Marek orientuje się, że kandydaci zostali podstawieni, ale mimo to pozwala Ewie zatrzymać Wikę, Hankę, Patryka i Artura w swoim zespole. Jest to ich ostatnia szansa. Tymczasem Eliza przy pomocy swojej przyjaciółki, Anny i Niedźwiedzia knuje intrygę, w której Anna ma udawać dziewczynę Bartka. Bartek próbuje wytłumaczyć ukochanej, że nie zna tej kobiety, ale Ewa mu nie wierzy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Do biura gazety przychodzi Olga - żona Patryka. Oskarża Ewę, że Patryk za dużo pracuje i nie dostaje za to odpowiednich pieniędzy. Szczególnie nie ma go wieczorami. Żąda wyjaśnień, dlaczego Ewa tak wykorzystuje jej męża. Tymczasem Patryk odwiedza Andżelę - prostytutkę w agencji towarzyskiej, a żonę okłamuje, że późne powroty do domu spowodowane są pracą. Do biura przychodzi Bartek z bukietem kwiatów. Chce porozmawiać z Ewą, ale dochodzi do dosyć ostrej sprzeczki między zakochanymi. Słyszą to pracownicy biura i dochodzą do wniosku, że jednak między Bartkiem a Ewą musi być coś więcej, niż tylko przelotna znajomość. Nikt kto się nie kocha, nie kłóci się tak na zabój. Barbara przed wyjazdem do Warszawy prosi Ewę, żeby ta pomogła Anieli urządzić pogrzeb jej męża i syna. Aniela musi pożegnać się ze swoimi bliskimi, aby rozpocząć nowe życie. Rozmowa Ewy z Anielą jest bardzo emocjonalna, ale w końcu właścicielka pensjonatu zgadza się na symboliczny pogrzeb. Eliza, wciąż szukając okazji do zranienia Ewy, zaczyna interesować się Bartkiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 03:54:45
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.