Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OCH KAROL 2

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Premiera:
  2011. 01. 21
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny (negatyw: Kodak), 103 min

  Lokacje: Warszawa (gmach "Agory" przy ul. Czerskiej, pałac w Wilanowie, kościół Świętej Anny przy ul. Kolegiackiej 1), Istebna (kościółek na Stecówce), droga S 69 wraz tunelem w Lalikach, wiadukt Milówce na drodze S 1, Wisła.

Nowa wersja przeboju kinowego Romana Załuskiego "Och, Karol", który bił rekordy popularności w 1985 r. W tamtej komedii, reklamowanej wówczas jako "erotyczna", przed oczami widza paradował cały legion skąpo odzianych i urodziwych pań, a każda z nich wzdychała do młodego architekta o imieniu Karol. Bohater o rysach przystojnego aktora Jana Piechocińskiego był żonaty, jednak nie przeszkadzało mu to w uganianiu się za płcią piękną, aż w końcu wpadł we własne sidła.
Nadwiślański casanowa w nakręconym 26 lat później filmie Piotra Wereśniaka, również o imieniu Karol, wprawdzie nie ma żony tylko narzeczoną, ale skończy podobnie; pozna smak zemsty oszukanych kobiet. W komedii "Och, Karol 2" także wystąpił Jan Piechociński, ale tym razem wcielił się w postać księdza.

Karol wiedzie żywot dostatni i wygodny, to prawdziwy człowiek sukcesu. Mieszka w komfortowym domu i jeździ sportowym autem. Dobrze płatna praca w dużej firmie pozwala mu na brylowanie w towarzystwie i opływanie w luksusy. Mimo że Karol jest zaręczony i to w dodatku z bardzo atrakcyjną Marysią, nie stroni od innych kobiet, spragnionych, jak on, miłosnych igraszek. Dzieli swój wolny czas między narzeczoną i trzema stałymi kochankami (Irena, Wanda i Paulina), nigdy nie pogardzi też przelotnym flirtem. Dla każdej z kobiet jest równie czuły i hojny, każdą obsypuje komplementami i prezentami, spełnia marzenia, dogadza ich kosztownym zachciankom. A one go uwielbiają. Do czasu.
Kiedy Marysia odkryje, kim naprawdę jest jej uroczy narzeczony, nie puści mu tego płazem. Zaczyna knuć intrygę i w końcu słodki i romantyczny Karolek dostanie za swoje (z pewnością ku uciesze niejednej "telewidzki"). [TVP]

Zwiastuny (3)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
OCH, KAROL
Scenariusz filmu
AutorIlona Łepkowska

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Bursztynowe Lwy

Patrz także:
schowaj

2023.01.18 03:09:42
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.