Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHICHOT PANA BOGA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1990. 01. 23
 • Barwny, 2 części, 75 min + 74 min

Dziennikarz otrzymuje rewelacyjną wiadomość - po raz pierwszy wszczepiono rozrusznik serca zasilany energią atomową. Informacja budzi nadzieję na przedłużenie ludzkiego życia. Ale powoduje też zamęt i groźne pomysły służące zniszczeniu ludzkości. Ktoś próbuje zdobyć rozrusznik, który zawiera cząstki plutonu o wielkiej sile rażenia.

Część II: Film otwiera fragment reportażu o rozruchach. Wywołały je informacje na temat niezwykłego rozrusznika z materiałem rozszczepialnym. Artur Weber informuje telewidzów, że pacjent zginął przy nieudanej próbie wykradzenia plutonu. W tym czasie bogaci biznesmeni bezskutecznie starają się przekupić Sandrę Kovacs, żeby pomogła im zdobyć rozrusznik.
Akcja przenosi się do siedziby parlamentu, gdzie posłowie debatują nad ustawą dotyczącą tych rozruszników. Obrady przerywa wtargnięcie grupy protestujących. Posiedzenie zostaje przerwane, a uczestnicy ewakuowani. Rzecznik prasowy dementuje pogłoski, jakoby wtargnięcie miało miejsce. Sandra Kovacs pikietuje wraz z członkami ruchu Nowe Serce na rzecz zalegalizowania rozruszników.
Weber i szef Departamentu Specjalnego rozmawiają o Sandrze. Do domu Kovacs przyjeżdża Weber. Przekonuje Sandrę o niebezpiecznych skutkach legalizacji rozruszników. Następnego dnia Weberowi udaje się zapobiec podłożeniu bomby pod samochód Kovacs. Do biura Webera przychodzi matka dwóch terrorystów, którzy brali udział w strzelaninie pod ośrodkiem lekarskim. Okazują się członkami Departamentu Specjalnego.
Artur nagrywa w czterech kopiach całą swoją wiedzę na temat rozrusznika i ukrywa je u różnych osób. Okazuje się, że plutonowy rozrusznik serca to fikcja. Wymyślił go Departament Specjalny, aby zmodyfikowano konstytucję na korzyść Departamentu. Weber dowiaduje się, że Sandra nie żyje wraz ze wszystkimi czterema osobami, u których ukrył kopie nagrania. Szef Departamentu nie przewidział jednak, że kaseta - matka trafi do jego własnej instytucji. Jeden z pracowników, skuszony informacją o nagrodzie, osobiście przekazał nagranie mass mediom.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 02:29:19
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.