Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AGLAJA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Węgry, Rumunia, Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Język:
  węgierski
 • Barwny, 110 min

Film opowiada o potędze i rozpadzie rodziny, dojrzewaniu w dość ekstremalnych warunkach – z punktu widzenia Aglaji, dziecka cyrku. Akcja filmu oparta jest na prawdziwej historii i kalwarii uchodźców z Europy wschodniej, rodziny cyrkowej, która próbuje szczęścia na Zachodzie. Żeby jednak utrzymać się na arenie, potrzebny jest spektakularny numer, który olśni wszystkich. Tego zadania podejmuje się matka, Sabina, i przygotowuje się do arcytrudnej sztuczki: podwieszona na włosach pod kopułą uprawia ekwilibrystykę z zapalonymi pochodniami. Jej córka, Aglaja, za każdym razem drży o życie matki. A przecież pewnego dnia – zgodnie z cyrkową tradycją – to ona zastąpi matkę jako „Kobieta ze stalowymi włosami”.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Antalya (Golden Orange Film Festival)-Nagroda Główna w konkursie międzynarodowym
 • 2013
  Monte Carlo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych)-Nagroda dla najlepszego filmu w kategorii: Filmy telewizyjne
 • 2013
  Monte Carlo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych)-Nagroda dla najlepszego reżysera w kategorii: Filmy telewizyjne
  Krisztina Deák
 • 2013
  Monte Carlo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych)-Nagroda za najlepszą rolę kobiecą w kategorii: Filmy telewizyjne
  Eszter Ónodi
 • 2013
  Monte Carlo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych)-Nagroda Czerwonego Krzyża w Monako
2017.02.11 08:04:21
© 1998-2020 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego