Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAVONCELLO

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Barwny (pierwotnie TVP emitowała ten film w wersji czarno-białej), 27 min

W 1912 r. do Włoch przyjeżdża bogaty i schorowany starzec Szczebieniew wraz ze swą młodą i piękną żoną, Zinaidą. Zinaida, która nudzi się w jego towarzystwie, szuka rozrywek i przelotnych miłostek. Szczebieniew patrzy na to pobłażliwie, w nadziei, że choćby w ten sposób doczeka się upragnionego potomka. Zresztą, we wszystkich eskapadach towarzyszy Zinaidzie Emelianow, zaufany sługa Szczebieniewa. Pewnego dnia Zinaida poznaje młodego skrzypka Ernesta Foscę. Oczarowanemu jej urodą artyście Zinaida proponuje, by udzielał jej lekcji gry na skrzypcach. Zaczyna też pokazywać się z nim na salonach, nie kryjąc sympatii do niego. Wreszcie wyznacza mu schadzkę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PAVONCELLO
Opowiadanie
AutorStefan Żeromski

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1968
  Los Angeles (Akademia Wiedzy i Sztuki Telewizyjnej)-wyróżnienie
2020.05.20 00:21:30
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman