Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZARCI ŻLEB

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1949
 • Premiera:
  1950. 01. 01
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Czarno-biały, 2840 m, 98 min

  Zdjęcia plenerowe zakończyły się w maju 1949. Zdjęcia atelierowe w Łodzi powstawały w okresie: czerwiec - sierpień 1949.
  Lokacje: Tatry, Kraków, Chochołów, Zakopane, Dzianisz pod Kościeliskiem.

Zrealizowany w pięknej scenerii Tatr dramat sensacyjny osnuty wokół udaremnionej akcji przemytu dział sztuki przez granicę polsko - czechosłowacką na Zachód.
Góral Jasiek był kiedyś przemytnikiem, teraz jest żołnierzem Wojsk Ochrony Pogranicza, odbywającym służbę w swych rodzinnych stronach, w Tatrach. Pod wpływem pracy wychowawczej swych przełożonych, a także miłości do Halki, staje się prawym obywatelem. Przyczynia się do udaremnienia zorganizowanego przez polskiego arystokratę, a wykonywanego przez bandę, przemytu za granicę cennych dzieł sztuki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1950
  Nagroda Państwowa
  zespołowa II stopnia; za realizację
 • 1950
  Nagroda Państwowa
  zespołowa II stopnia; jako asystentowi reżysera
 • 1950
  Nagroda Państwowa
  zespołowa II stopnia; jako asystentowi reżysera
 • 1950
  Nagroda Państwowa
  zespołowa II stopnia; za zdjęcia
 • 1950
  Nagroda Państwowa
  III stopnia; za kreację aktorską
2021.05.19 00:13:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego