Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJA BIEDNA GŁOWA

w DEKALOG 89+

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny. 22 min.

Po śmierci żony ojciec 16-letniego Wojtka popada w załamanie nerwowe i zdaje się nie mieć kontaktu z rzeczywistością. W szkole, do której uczęszcza Wojtek, już wiedzą o tych kłopotach. Jeśli ojciec Wojtka nie udowodni, że jest w stanie sprawować opiekę rodzicielską nad synem - chłopak trafi do domu dziecka. Wojtkowi pozostało kilka godzin, by opanować sytuację i wybrnąć z opresji. Film koresponduje z IV przykazaniem Dekalogu: "Czcij ojca swego i matkę swoją".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Drezno (Filmfest Dresden)-"Złoty Jeździec" dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
 • 2011
  Bruksela (Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda za najlepszą rolę męską
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego