Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHRZEST

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Premiera:
  2010. 10. 22
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, Cinemascope. 85 min

  Okres zdjęciowy: 22 lipca -18 sierpnia 2009.
  Lokacje: Warszawa (osiedla: "Gocław", "Górczewska" i "Gwiaździsta", Dworzec Wschodni, kościół Pallotynów przy ul. Skaryszewskiej, Gessler Restauracja "U Kucharzy" przy ul. Ossolińskich 7, ulice Czackiego, Czerniakowska, Jana Pawła II, Mazowiecka, Most Siekierkowski, Rondo ONZ), A.M.POL-Okna PCV w Wilanowie, brzeg Wisły w okolicach Konstancina, Kazuń, Restauracja U Kucharzy "U Anny" w Konstancinie, ujście Narwi do Wisły, Zalesie Górne, Twierdza Modlin.

Mocne męskie kino z wyrazistymi kreacjami odtwórców głównych bohaterów, wypełnione brutalnymi scenami i przykuwającymi uwagę zwrotami akcji. Główny wątek koncentruje się na przyjaźni dwóch młodych mężczyzn, Michała i Janka. To obrazy z kilku dni ich życia, kiedy po latach spotykają się znowu. Byli kumplami na dobre i na złe. Poznali się nad rzeką na rybach i przypadli sobie do gustu. Kiedy Janek się topił, Michał bez chwili wahania rzucił się do wody na pomoc kumplowi. Uratował mu życie, co jeszcze bardziej przypieczętowało ich przyjaźń. Obydwaj pochodzą z prowincjonalnego miasta i zawsze pragnęli wyrwać się w wielki świat, zasmakować luksusów. Aby szybko osiągnąć cel, związali swoje życie z przestępczym procederem, zaczynając od drobnych przekrętów. Potem ich drogi się rozeszły. Janek trafił do wojska, Michał napadał i kradł, by w końcu wyjść na swoje. Osiągnął to, o czym marzył: teraz mieszka w Warszawie, ma piękną żonę Magdę, kilkutygodniowego synka Adasia, własną firmę produkująca okna, luksusowe mieszkanie w apartamentowcu na ostatnim piętrze i dobry samochód. Ale to tylko pozory szczęścia i wielkiego sukcesu, niczego nie może być pewien. Coraz bardziej widać, że budowana przez niego życiowa stabilizacja zaczyna się chwiać. Coraz dobitniej sam Michał zdaje sobie sprawę, że nie da się uciec od przeszłości. Dawni wspólnicy depczą mu po piętach. Kiedyś wsypał brata mafiosa, który przez niego spędził za kratkami trzy lata. Teraz za "spokój" płaci ogromny haracz i chociaż jego firma prosperuje dobrze, forsa zaczyna się kurczyć.
Do Michała przyjeżdża Janek. Przyjaciel ma zostać ojcem chrzestnym jego syna Adasia. Uroczystość zaplanowano za tydzień. Ale w ciągu tych siedmiu dni, od poniedziałku do niedzieli, dzielących od chrztu, bardzo wiele się wydarzy i zmieni w ich życiu. Janek szybko orientuje się, że jego najlepszy kumpel znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Pragnie go ratować za wszelko cenę, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że musi być lojalny wobec szefa gangu, Grubego, który słusznie wymierza karę Michałowi. Atmosfera gęstnieje. Janek brnie w układy z mafią, bierze udział w pierwszej brutalnej akcji. W końcu będzie musiał podjąć decyzję, której skutków nigdy nie da się zapomnieć.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)-Srebrne Lwy
 • 2010
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za montaż
 • 2010
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za rolę męską
 • 2010
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za rolę męską
 • 2010
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
 • 2010
  Reykjavik (MFF)-Wyróżnienie
 • 2010
  Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego
  Nominacja
 • 2010
  Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego-Nagroda Publiczności
 • 2011
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nagroda w kategorii: Najlepsza drugoplanowa rola męska
  za rok 2010
 • 2011
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy montaż
 • 2011
  Mons (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Grand Prix
 • 2011
  Mons (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda za scenariusz
 • 2011
  Mons (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda za scenariusz
 • 2011
  Mons (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda za scenariusz
 • 2011
  Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Febiofest")-Grand Prix
 • 2011
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera")-Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
 • 2011
  Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa)-Nagroda Jury Młodzieżowego
 • 2011
  Ploeszti (Europejski Festiwal Filmowy)-Nagroda za reżyserię

CHRZEST w internecie

2023.01.18 03:03:19
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.