Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SYNOWIE

 • Tytuł alternatywny: SYNOWIE CZYLI PO MOIM TRUPIE!!!
 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Premiera:
  2009. 03. 21
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny,

Komedia obyczajowa z elementami farsy, która przedstawia, niekiedy w krzywym zwierciadle, relacje samotnego ojca z dorosłymi synami. Męskie sprawy, problemy - nie tylko z kobietami - a nawet męskie humory, od których czasami aż iskrzy. A wszystko to w typowo męskiej scenografii, czyli w pubie. Serial opowiada historię czterech mężczyzn: ojca, właściciela pubu oraz jego trzech synów. Roman (Paweł Wawrzecki) jest wdowcem i dwukrotnym rozwodnikiem. Z każdego związku ma syna. Michał, najstarszy z całej trójki (Michał Rój) został księdzem, co nie bardzo podoba się ojcu. Ulubieńcem Romana jest Darek (Michał Rolnicki) - znany piłkarz, napastnik pierwszoligowej drużyny. Najmłodszy Kuba (Piotr Ligenza) to początkujący biznesmen, bardzo uzależniony od ojczyma milionera (Krzysztof Stelmaszyk). Trzej synowie, mimo że są tylko przyrodnimi braćmi, żyją w wielkiej zażyłości i niejednokrotnie ratują się wzajemnie z nie lada opresji. Intensywnie poszukują także nowej partnerki dla samotnego ojca. Kuba kupił niedawno agencję matrymonialną. Do firmowego komputera wprowadził cechy charakterystyczne ojca i uzyskał dane najlepszej kandydatki na jego żonę. W wyniku małego nieporozumienia Roman zatrudnia jedną z "kandydatek" w charakterze kelnerki. Piękna, lecz flegmatyczna Lucyna (Agata Kulesza) ma nadzieję zostać kolejną żoną Romana, on niestety nie dostrzega jej starań. Zabiegom kelnerki bardzo kibicują synowie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

50-TKA PANA ROMKA (1)

 • Odcinek serialu

Trzej synowie, mimo że są tylko przyrodnimi braćmi, żyją w wielkiej zażyłości i niejednokrotnie ratują się wzajemnie z nie lada opresji. Intensywnie poszukują także nowej partnerki dla samotnego ojca. Kuba kupił niedawno agencję matrymonialną. Do firmowego komputera wprowadził cechy charakterystyczne ojca i uzyskał dane najlepszej kandydatki na jego żonę. W wyniku małego nieporozumienia Roman zatrudnia jedną z "kandydatek" w charakterze kelnerki. Piękna, lecz flegmatyczna Lucyna (Agata Kulesza) ma nadzieję zostać kolejną żoną Romana, on niestety nie dostrzega jej starań. Zabiegom kelnerki bardzo kibicują synowie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WŚCIEKŁY KIBIC (2)

 • Odcinek serialu

Do pubu przychodzi Wściekły Kibic ze swoją dziewczyną. Między parą dochodzi do sprzeczki na punkcie zainteresowań. Wściekły Kibic zrywa z dziewczyną i opuszcza "Vabika". Wtedy w pubie zjawia się Michał, który przysiada się do "porzuconej". Kiedy wraca skruszony Wściekły Kibic, spostrzega księdza "w cywilu" i posądza dziewczynę o to, że szybko się pocieszyła. Znów ją rzuca. Gdy ponownie wraca, razem z jego "byłą" siedzi Kuba. Dochodzi do trzeciego już rozstania pary. Wściekły Kibic postanawia jednak dać dziewczynie jeszcze jedną szansę. Lecz kiedy znów widzi ją w towarzystwie obcego mężczyzny, tym razem Darka, rzuca ją po raz czwarty. Czy ostateczny?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TAJEMNICA SPOWIEDZI (3)

 • Odcinek serialu

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MŚCICIEL (4)

 • Odcinek serialu

Darek strzela trzy bramki w pucharowym meczu swojej drużyny. Następnego dnia dostaje list z pogróżkami od kibiców przeciwnika. Zaczyna się obawiać o swoje życie. Jego klubowy Trener (Jerzy Kryszak) też się martwi, ale o swoją wolność. Może zostać aresztowany za kupowanie meczów, dlatego przekazuje Darkowi hasła do swoich nielegalnych kont. Tymczasem pan Roman postanawia zmienić swoje stosunki z synami i być z nimi na bardziej przyjacielskiej stopie. W tym celu uczy się młodzieżowych powitań i wypróbowuje je na Michale. Zwierzchnikowi księdza, Proboszczowi (Jerzy Bończak) parafii, powitalne gesty wydają się podejrzane. Przypuszcza, że jest to rytuał jakiejś sekty.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ROZWÓDKA Z DZIECKIEM (5)

 • Odcinek serialu

Panu Romanowi wpada w oko Piękna Rozwódka, która odwiedza "Vabika" wraz z sześcioletnim chłopcem. Właściciel pubu jest zachwycony rezolutnym maluchem i bawi się z nim w Indian i kowboi. Po tej wizycie postanawia "przebranżowić" swój pub. Na miejscu "Vabika" ma powstać lokal, w którym rodzice będą mogli wypić piwo, a ktoś kompetentny zaopiekuje się w tym czasie ich dziećmi. W tym celu kupuje Lucynie strój indiański. Gdy kolejnym razem Piękna Rozwódka odwiedza pub z trzyletnią dziewczynką, to nieco studzi zapał pana Romana. Dodatkowo plan jej poderwania spala na panewce, bo mała wpada w popłoch na widok przebranej za Indianina Lucyny. Pociąg pana Romana do Pięknej Rozwódki słabnie jeszcze bardziej, gdy ta za trzecim razem przychodzi do pubu z niemowlęciem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WYJAZD NA WEEKEND (6)

 • Odcinek serialu

Kuba chce wyjechać z dziewczyną na weekend do Zakopanego. Niestety, chwilowo znajduje się w kłopotach finansowych. Pan Roman, ze względu na zasady odziedziczone po przodkach, nie chce go wspomóc. Kuba udaje się po pożyczkę do swojego ojczyma, biznesmena Bukata. Ten, z oporami, godzi się na dofinansowanie pasierba, bierze jednak w zastaw jego samochód. To powoduje, że Kuba nie ma czym dotrzeć do stolicy polskich Tatr. Kiedy wreszcie udaje mu się "zdobyć" auto od swojego brata, Michała, okazuje się, że dziewczyna panicznie boi się podróżować samochodem i w góry chce jechać pociągiem. Po weekendzie Kuba zwraca pieniądze ojczymowi i zamierza odebrać swój wóz. Niestety Wigoń, zausznik Bukata, nie wiedział, że w samochodzie chłopaka jest popsuty ręczny hamulec...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DWIE DZIEWCZYNY (7)

 • Odcinek serialu

Kuba posiada aktualnie dwie dziewczyny. To staje się powodem jego kłótni z ojcem. Właściciel "Vabika" uważa, że to głęboko nieetyczne. Kiedy bowiem jego syn ma dwie dziewczyny, odbiera szansę takim, którzy chwilowo nie mają żadnej. W tej sytuacji znajduje się nie tylko pan Roman, ale również jego drugi syn, Darek. To z kolei wywołuje zaniepokojenie u jego trenera, który chce mu zabronić kąpieli z innymi zawodnikami pod prysznicem. W tym czasie milioner Bukat postanawia popracować nad swoim image'm. Do tego celu wynajmuje stylistę. W trakcie sesji z nim do Bukata przychodzi z wizytą jego pasierb Kuba. To powoduje, że Kuba spóźnia się na spotkanie w "Vabiku" z jedną ze swoich najnowszych sympatii, Magdą. Wykorzystuje to Roman, który chce też pomóc Darkowi w nawiązaniu miłej znajomości. Wydaje synowi instrukcję, jak ma ją poderwać. Ale wbrew intencjom ojca, konfrontacja między jego synami wydaje się nieunikniona...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MĘSKI STRIPTIZ (8)

 • Odcinek serialu

W pubie "Vabik" ma być zorganizowany wieczór panieński. Uczestniczki zażyczyły sobie w jego trakcie obejrzeć męski striptiz, pan Roman zamawia więc odpowiedniego fachowca. Niestety, myli terminy. Co gorsza, w dniu wieczoru panieńskiego mają się odbyć w Zakopanem Mistrzostwa Polski w striptizie. Dlatego żadne profesjonalne zastępstwo nie wchodziło w grę. Z tego względu właściciel pubu musi sięgnąć po pomoc amatorów. Jako pierwszego, do rozebrania się przekonuje Michała, tłumacząc, że to dobry uczynek dla bliźnich. Ponieważ to nie przynosi efektów, prosi z kolei trenera Darka o pomoc w przekonaniu kolejnego syna. Piłkarz jednak zdecydowanie odmawia. Na Kubę właściciel "Vabika" postanawia wpłynąć poprzez jego nową dziewczynę. Wszystko bez skutku. Kto zatem rozbierze się tego wieczoru?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

STARA SYMPATIA (9)

 • Odcinek serialu

Do pana Romana przybywa Dorota, stara sympatia, której oświadczył się przed czterdziestu laty, jeszcze w podstawówce. Kobieta zastanowiła się i postanowiła wyjść za mąż za właściciela "Vabika". Zaraz też zabiera się za wprowadzanie zmian w lokalu i życiu prywatnym pana Romana. To bardzo nie podoba się Lucynie. Tymczasem Michał udziela pierwszego w swoim życiu ślubu. Ze zdenerwowania jednak nie zauważa, że żeni ze sobą... dwóch mężczyzn. Trener Darka przez przypadek bierze dwie łapówki za ustawienie meczu na dwa różne wyniki. Jak z tego wybrnie? Ojczym Kuby może stracić pałac, po który zgłosił się jego stary właściciel. Rozpoczyna się śledztwo, kto nim jest...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SIOSTRZENICA Z PROWINCJI (10)

 • Odcinek serialu

Pan Roman dostaje list od dawno niewidzianej siostry ciotecznej. Ta prosi go opiekę nad swoją córką, Zuzią, która przybywa do Warszawy zdawać egzaminy. Właściciel "Vabika" próbuje się jakoś wymigać od zaszczytnego obowiązku i wykupuje w tym czasie wycieczkę do Włoch. W promocji dostaje drugie wolne miejsce - rozbudza tym samym nadzieję w Lucynie. Postanawia jednak wyjechać z którymś ze swoich synów. Muszą tylko załatwić sobie "wolne" w swojej pracy. To jednak nie jest łatwe. Gdy okazuje się, że Zuzia jest atrakcyjną dziewczyną, pan Roman traci zapał do wyjazdu. W szczególności przykuwa jego uwagę kierunek, jaki studiuje Zuzia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 08:28:30
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency