Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAN ANATOL SZUKA MILIONA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1958
 • Premiera:
  1959. 03. 09
 • Gatunek:
  Komedia, Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2225 m, 73 min
  Lokacje: Warszawa (Powszechny Dom Towarowy Wola przy ul. Młynarskiej 8/12, ul. Bednarska).

Pan Anatol pojawił się po raz pierwszy w 1957 r. w filmie Jana Rybkowskiego "Kapelusz pana Anatola". Obraz łączył w sobie cechy popularnej komedii sensacyjnej i obyczajowej. Jej bohater, uczciwy i stateczny urzędnik warszawski, będący pod pantoflem swej energicznej małżonki, został pomyłkowo wplątany w aferę kryminalną. W czasie codziennych podróży środkami komunikacji miejskiej do pracy i z pracy zaczął nagle znajdować w swych kieszeniach cenne przedmioty. Członkowie działającego w mieście gangu mylili go bowiem ze swym działającym incognito zwierzchnikiem, którego znakiem rozpoznawczym miał być kapelusz identyczny z tym, jaki zafundował sobie pan Anatol. Pomimo licznych niedoskonałości film bardzo spodobał się publiczności i bił rekordy frekwencji. Zachęcony sukcesem reżyser zrealizował wkrótce dwa następne filmy o panu Anatolu: "Pan Anatol szuka miliona" i "Inspekcja pana Anatola", główną rolę w nich powierzając niezmiennie Tadeuszowi Fijewskiemu. Oba rozgrywały się w bardziej umownej niż "Kapelusz", prawie wyimaginowanej scenerii, a Jan Rybkowski nadał im konwencję burleski. Akcja filmu "Pana Anatol szuka miliona" obraca się wokół niecodziennego wydarzenia: Iwona, mieszkająca z babcią śliczna studentka ASP, wygrywa w toto lotka milion złotych. Uradowana dziewczyna nieopatrznie dzieli się szczęśliwą wiadomością z ludźmi na ulicy i a konto przyszłej fortuny postanawia zrobić pierwsze zakupy. Za "milionerką" ruszają tłumy ciekawskich, którzy na jej rachunek pustoszą sklepy. Wygranym przez Iwonę milionem bardzo interesuje się też zorganizowana na wzór amerykański szajka złodziei-dżentelmenów. Do akcji wkracza niezawodny pan Anatol.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 07:10:10
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego