Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DORĘCZYCIEL

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Premiera:
  2009. 03. 01
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 14 odcinków x 44 min

  Okres zdjęciowy: 6 listopada 2007 - 8 marca 2008.
  Lokacje: Warszawa (Zoo, Centrum Olimpijskie, Park Morskie Oko, Instytut Weterynarii - filmowe mieszkanie Janka i komisariat, tereny dawnej fabryki wódek "Koneser" - filmowa firma kurierska "Błysk"),

Główny wątek nowego serialu obyczajowego koncentruje się wokół życiowych perypetii niepełnosprawnego umysłowo czterdziestolatka, Janka Kaniewskiego, który nagle zostaje sam na świecie i musi stawić czoło nowej rzeczywistości. Pomagają mu przyjaciele i napotkani na drodze życzliwi ludzie. Ale naiwny, łatwowierny mężczyzna, przyjmujący wszystko za dobrą monetę, będzie też obiektem niewybrednych żartów, zostanie uwikłany w różne intrygi, padnie ofiarą ludzi mających na uwadze jedynie własne interesy, stanie się kozłem ofiarnym krętaczy i manipulantów. Mimo rozczarowań, wielu przykrości i niepowodzeń Janek nie podda się jednak, usiłując za wszelką cenę być normalnym człowiekiem, odnaleźć swoje miejsce na ziemi, osiągnąć szczęście i spokój. [TVP]

Opis postaci:
Janek Kaniewski (Artur Barciś): Kawaler. Lat 40. Lekko opóźniony w rozwoju, w sposób niedostrzegalny na pierwszy rzut oka. To opóźnienie w rozwoju przejawia się przede wszystkim w jego prostolinijności. Janek jest entuzjastą. Nie bardzo zna wartość pieniędzy. Żyjąc pod kloszem jaki stworzyła mu matka, nie stykał się ze złem w tym najprostszym, codziennym wydaniu. To czyni go w wielu sytuacjach bezbronnym, ale też daje mu niezwykłą siłę. Po prostu nie uważa zła za coś naturalnego. Choć nie jest całkiem normalny, ma wszystkie potrzeby normalnego człowieka. Przed wszystkim zaś ogromną potrzebę miłości. Nie rozumie, że miłość ofiarowywana przez niego może być traktowana jako coś gorszego, bo on sam nie czuje się gorszy. Poczucie odpowiedzialności to właściwie jego druga natura. Jest ekspertem od uprawy roślinności tropikalnej. Ta bezużyteczna na co dzień wiedza okaże się istotna. Potrafi sprawić, że ludzie opowiadają mu rzeczy, o których sami nawet przed sobą głośno się nie przyznają. Janek rozumie emocje i ma dobry słuch emocjonalny, choć nie zawsze rozumie opowiadane mu historie na poziomie racjonalnego dyskursu. Ale ta niedoskonałość połączona z naturalną empatią sprawia, że Janek potrafi dostrzec w opowiadanej mu historii to, co emocjonalnie jest najważniejsze. To czyni z niego domorosłego psychologa potrafiącego otworzyć drugiego człowieka. Przy Janku ludzie czują się bezpiecznie. Ponieważ jest "głupszy", nie stanowi zagrożenia. Janek sprawia, że ludzie patrzą przez chwilę na świat jego oczami i patrzą na swoje życie z jego perspektywy. To drugie sprawia, że ich życie przestaje im się wydawać takie złe. To pierwsze - że ostrzej widzą, co w życiu jest ważne, a co nie. Janek zadaje pytania. Jak dziecko. Wprost i po prostu. Ponieważ nie myśli abstrakcyjnie, często pyta "dlaczego?", "po co?", "ale tak naprawdę o co ci chodzi?". I nie zadawalają go odpowiedzi ideologiczne lub składające się z abstraktów, których po prostu nie rozumie.
Zbyk Lewicki (Radosław Pazura): Lat 40, kawaler. Jest przystojny i ma powodzenie u kobiet. "Przyjaciel" Janka od dzieciństwa. Poczucie przyzwoitości i litość nie pozwala mu powiedzieć Jankowi, żeby się od niego odczepił, ale najchętniej udałby, że wyjeżdża gdzieś daleko i zerwał wszelkie kontakty. Po śmierci matki Janka załatwia mu pracę doręczyciela w firmie kurierskiej. Ku jego zdumieniu, to właśnie Janek - przez swoje kontakty z "klientami" - pomaga mu ponownie stanąć na nogi. Przezwisko Zbyk, wzięło się z dzieciństwa, gdy obronił Janka, atakując bykiem dużo większego i starszego chłopaka. W świadomości chłopaka dwa zasłyszane wtedy w ostrej traumie określenia "walnął go z byka" i "zabili by go bez Zbyszka" - zlały się w jedno.
Marysia Sawicka (Lucyna Malec): Samotna, atrakcyjna matka z kilkuletnim synem, Krzysiem. Pracuje w agencji PR, choć nie jest to jej ulubione miejsce i ulubione środowisko. Zraniona w poprzednim związku, trzyma mężczyzn na dystans. Drażni ją zainteresowanie jakie okazuje jej Janek, który odkąd zobaczył ja po raz pierwszy, jest przekonany, że to właśnie ona jest tą jego "właściwą".
pani Hania (Anna Dymna): Ciepła, energiczna, dostojna i kochająca ludzi. Pomaga Marysi i w prowadzeniu domu i wychowywaniu syna. Od chwili kiedy poznała Janka, mimo jego odmienności, darzy go wielka sympatią, uważając go za wartościowego człowieka. Usiłuje przekonać Marysię, że Janek jest świetnym towarzyszem dla niej i jej synka. Zaprzyjaźnia się z Januszem, ojcem Zbyka.
Diana Albrecht (Barbara Kałużna): Piękna i mądra. Asystentka szefa w firmie kurierskiej "Błysk", z którym ma potajemny romans. Diana nie ma specjalnego szczęścia do mężczyzn, romantycznie wierzy, że spotka kiedyś prawdziwego mężczyznę, ale na razie nie szuka partnera na stałe. Diana jest realistką mocno stąpającą po ziemi. Odebrała dość konserwatywne wychowanie i choć ceni dobry seks, ma dość oleju w głowie, by nie mylić udanej nocy z udanym życiem. Zauroczona Zbykiem, wiedząc, że ma narzeczoną. stara się o nim nie myśleć
Ala Rojek (Magdalena Kacprzak): Ładna dziewczyna z sąsiedztwa, obdarzona wrednawym charakterkiem. Janek podkochiwał się w niej od dzieciństwa. W wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła nogę. Przeciwieństwo Janka. Swe kalectwo uważa za dowód niesprawiedliwości świata i usprawiedliwienie dla wszelkich swych działań. Lubi manipulować, brać na litość, szantażować swoją ułomnością. Samolubna i choć na pozór bardzo miła, nie lubi ani ludzi, ani świata. Ani siebie.
Zyga (Jacek Lenartowicz): Żul podwórkowy, bezrobotny cwaniak, "kolega" Janka i Ali z piaskownicy. Kocha się w Ali i chce z nią być. A ponieważ zamierza się z nią ożenić, posłusznie szuka pracy, bo to jeden z warunków, który stawia Ala, żeby mógł się do niej zbliżyć. Po różnych przygodach, dzięki Jankowi, który wstawia się za nim u Gradonia, znajduje pracę w firmie kurierskiej "Błysk". Oraz, dodatkowe zajęcie, kiedy okazuje się, że świetnie "dogaduje" się z czworonogami osób, którym dostarcza przesyłki.
Rafał Kmiecik (Waldemar Błaszczyk): Ma podejrzane kontakty i nie jest to "miły miś". Rafał to typowa cwana gapa. Jednocześnie potrafi być bezwzględnym i cynicznym graczem. Nie ma żadnych oporów, by zmienić front gdy tego wymaga sytuacja i własny interes. Rafał nieźle zarabia (i na firmie i na innych interesach), ale nie pogardzi żadnym groszem.
Krystyna Gradoń (Elżbieta Kępińska): Żona Big Bossa. Lat ok. 60, żyje w luksusowej rezydencji, ale jest przeważnie sama. Jej mąż, Fryderyk, zajęty interesami najczęściej nocuje w mieszkaniu znajdującym się w siedzibie firmy bądź jest w podróży. Krystyna ma wspaniały ogród z roślinami tropikalnymi, w specjalnie wybudowanej "pomarańczarni". Zaprzyjaźnia się z Jankiem i z czasem staje się jego powiernicą i doradcą od spraw trudnych.
Fryderyk Gradoń (Jan Machulski): Potentat zwany potocznie Big Bossem. Wygląda jak przedwojenny przedsiębiorca i tak się nosi. Lubi podkreślać swój konserwatyzm i że to dzięki niemu odnosi sukcesy. Ma poczucie misji. Ogromnie ceni lojalność. Początkowo zazdrosny o dobre kontakty swojej żony z Jankiem, z czasem sam ma do niego "słabość".
Helena Górska (Natalia Strzelecka): Oficjalna narzeczona Zbyka, atrakcyjna, niezbyt sympatyczna i zaborcza. Lubi wygodne życie. Zbyka kocha, ale jest o niego chorobliwie zazdrosna. Przekonana, że Zbyk ma romans z Dianą, wyzywa ją od najgorszych i robi jej karczemną awanturę, w firmie kurierskiej. Nie potrafi przyjąć do wiadomości, że jej narzeczony może mieć jej serdecznie dosyć.
profesor Janusz Lewicki (Jerzy Schejbal): Ojciec Zbyka. Wdowiec, lat 72. Czuje się odpowiedzialny za szczęście Janka i ma swoją tajemnicę związana z Jankiem i jego mamą. Zaprzyjaźnia się z panią Hanią - pomocą "domową" Marysi.
Bernard Rudacki (Emilian Kamiński): Znany muzyk, podstarzały, łysiejący "król" country, obdarzony kiepskim gustem i prawie byłą żoną, która za nim nie przepada. Będąc w kiepskiej kondycji psychicznej po odejściu żony i z powodu ogólnego kryzysu, w Janku znajduje spowiednika.
Justi (Sylwia Gliwa): Modelka pracująca w agencji reklamowej. Atrakcyjna i przebojowa. Przekonana, że Janek jest kimś ważnym w agencji, prześpi się z nim, a potem myśląc, że jest potencjalnym milionerem, będzie mu wmawiać, że jest z nim w ciąży.
Boogie (Grzegorz Kwiecień): Przezwisko Boogie. Młody account executive w prężnej firmie reklamowej. Lubi sprawdzać swoje pomysły na Janku, bo "reklama musi być zrozumiała nawet dla debili".
Robby (Przemysław Chojęta): Lat 27. Jankowi każe się nazywać z angielska Robby, za plecami nazywany jest Robuś. Robert to doręczyciel-dręczyciel, wykorzystuje Janka i lubi go ośmieszać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

PRACA (1)

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Bohatera poznajemy w dniu pogrzebu jego matki. Zagubiony, bezradny jak dziecko Janek początkowo nie zdaje sobie sprawy z tragicznej sytuacji, w jakiej się znalazł. Stracił bliską mu osobę, która była jedyną dla niego ostoją i całe swoje życie podporządkowała opiece nad upośledzonym synem. W uroczystości pogrzebowej uczestniczą znajomi oraz rodzina, która liczy na spadek po zmarłej. Ciotka z Augustowa szybko wyjeżdża, kiedy dowiaduje się, że nieboszczka Łucja Kaniewska na krótko przed śmiercią zmieniła wszystkie wcześniej sporządzone postanowienia spadkowe, czyniąc syna jedynym spadkobiercą. Dramatyczna sytuacja Janka spędza sen z powiek jego kumplowi z dzieciństwa, Zbykowi, i jego ojcu, Januszowi, którzy szczerze martwią się o sąsiada. Janusz uważa, że mają obowiązek zająć się nim, poszukać dla niego jakiegoś zajęcia, co Janek przyjmuje z entuzjazmem. Bardzo chce iść do pracy, jeszcze tylko nie wie do jakiej. Na prośbę ojca Zbyk odwiedza swego znajomego, Rafała, właściciela firmy kurierskiej, który zgadza się przyjąć upośledzonego pracownika, zwłaszcza że Janek ma grupę inwalidzką i pracodawcy przysługuje z tego tytułu ulga podatkowa. Już pierwszego dnia w pracy Janek dostaje kombinezon, rower i rusza z przesyłką. Nikt nie wie, że szef tylko go sprawdza, ale nowy pracownik spisuje się całkiem dobrze. Oszołomiony pierwszym sukcesem Janek zapomina się przebrać i wychodzi z pracy w kombinezonie, zostawiając swoje ubranie, w którym ma klucze od mieszkania. Kiedy późnym wieczorem wraca do firmy, już nikogo tam nie ma, ale ochroniarz otwiera mu drzwi. Nagle dzwoni telefon. Janek przyjmuje ważne zlecenie i bez porozumienia z kimkolwiek rusza w drogę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

URODZINY (2)

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Sądząc, że Krystyna nie żyje, Janek wchodzi do jej domu przez okno. Mimo dziwacznego początku znajomości Janek i Gradoniowa zaprzyjaźniają się. Janek dowozi Gradoniowi przesyłkę od żony. Fryderyk jest zazdrosny o przyjaźń Krystyny z Jankiem. W rzeczywistości martwi się, że Janek przypomina jego żonie jakiegoś tajemniczego Andrzeja. Nadchodzi dzień urodzin Janka. W dodatku tego dnia mężczyzna ma dostać swoją pierwszą wypłatę. Zyga i Władek dowiadują się o tym i Władek postanawia okraść solenizanta. Zaczyna go śledzić. Rafał urządza Jankowi awanturę o to, że ten samowolnie odebrał zlecenie od Krystyny. Janek boi się, że straci pracę. Ma się stawić na dywaniku u Gradonia. Podróżując z kolejną przesyłką, Janek zaplątuje się między uczestników zagubionej wycieczki szkolnej zwiedzającej Warszawę. Dociera do Gradonia wraz z grupą dzieci. Fryderyk początkowo prosi Janka, żeby ten trzymał się z daleka od jego żony, ale po kilku chwilach orientuje się, że Kaniewski nie stanowi zagrożenia dla jego małżeństwa. Zapewnia też, że wcale nie chce go zwolnić. Janek dostaje wypłatę, ale niestety zostaje okradziony przez Władka. Dociera do mieszkania Janusza, gdzie czekają na niego Janusz i Zbyk, którzy przygotowali dla niego małe przyjęcie urodzinowe. Janusz i Zbyk próbują odzyskać pieniądze Janka, ale Władek zdążył już gdzieś je schować. Podczas przyjęcia urodzinowego Janek wyciąga wróżbę, z której wynika, że jeszcze w tym roku weźmie ślub. Jest zachwycony tą perspektywą. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

OŚWIADCZYNY (3)

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Janek wyznaje Dianie, że ma zamiar oświadczyć się Ali. Zyga kupuje od Ali swetry, które dziewczyna zrobiła, żeby zarobić trochę pieniędzy. Ala jest mu bardzo wdzięczna, chociaż dziwi się, skąd Zyga ma tyle forsy. Janek dostarcza przesyłkę Bernardowi Rudackiemu. Okazuje się, że gwiazdor muzyki country jest w depresji po rozstaniu z żoną. Janek zaskarbia sobie sympatię Bernarda, który zwierza mu się, że nie cierpi życia, które wiódł do tej pory. Janek radzi mu, żeby zaczął wszystko od nowa. Konflikt między Dianą i Rafałem narasta. Janek oświadcza się Ali. Dziewczyna odrzuca oświadczyny, chociaż jest wzruszona dobrymi intencjami Janka. Podczas rozmowy Ala dowiaduje się, że Władek okradł Janka. Janek dzwoni do Diany, która przeżywa rozstanie z Rafałem. Postanawiają pójść razem na jakąś imprezę i zatopić smutki w alkoholu. Trafiają na dancing, gdzie odbywa się konkurs taneczny. Świetnie się bawią i wygrywają konkurs. Podchmielona Diana całuje Janka. Ala urządza Zydze awanturę: połączyła fakty i wie już, skąd Zyga miał pieniądze na swetry: on i Władek okradli Janka. Janek wyciąga Zbyka z łóżka i prosi go o pomoc. Chce oświadczyć się Dianie, ale sam najwyraźniej nie umie tego zrobić. Chce, żeby Zbyk oświadczył się w jego imieniu. Skruszony Zyga przeprasza Alę, że przyczynił się do okradzenia Janka. Wyznaje Ali, że ją kocha. Zbyk idzie do Diany. Jest pod wrażeniem urody dziewczyny. Spędza u niej pół nocy. Diana odrzuca oświadczyny Janka. Ala oddaje Jankowi pieniądze z jego wypłaty. W drodze do pracy Janek zauważa na ulicy Marysię. Jest przekonany, że wreszcie znalazł tę jedyną. Marysia znika jednak w tłumie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WAŻNA PRZESYŁKA (4)

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Jadąc ze Zbykiem od Diany, na przejściu dla pieszych, Janek widzi nieznajomą kobietę. Święcie przekonany, że oto właśnie ujrzał "Tę Właściwą", rezygnuje z poślubienia Diany i tłumaczy jej, że postanowił odnaleźć, kobietę z przejścia, nawet jeśli miałby jej szukać parę dni... Zdezorientowana Diana, prosi go tylko, o jedno - żeby, zanim zrobi cokolwiek, skonsultował wszystko ze Zbykiem. Szef chwali Janka za jego pracę i zleca mu odpowiedzialne zadanie dostarczenia bardzo ważnej przesyłki, do konkretnej godziny. Zachwycony Janek spełnia polecenie. Ale najpierw jedzie do Jurasia zwanego "Milczkiem". Okazuje się, że umarła jego żona. Zbyk rozmawia z ojcem, który wyczuwa, że z powodu Diany, w głowie jego syna kiełkuje myśl o rozstaniu z długoletnią partnerką, Heleną, za która, on co prawda nie przepada, ale do której się przyzwyczaił. Zyga idzie na szkolenie dla akwizytorów, ale okazuje się, że za wstęp trzeba zapłacić. Janek przychodzi Zydze z pomocą: śpiewa na ulicy i zbiera potrzebną sumę do kapelusza. Janek jadąc z ważną przesyłką, ratuje spod kół samochodu, chłopca, którego matką, jak się okazuje, jest kobieta z przejścia dla pieszych. "Ta właściwa" - Marysia. Wdzięczna kobieta zaprasza go na kawę do domu. Janek doskonale dogaduje się z chłopcem, czym zaczyna budzić nieufność Marysi. Zyga wraca ze szkolenia z odkurzaczem, który ma sprzedać. Okazuje się, że znalezienie przez Zygę pracy było warunkiem postawionym mu przez Alę, który miał spełnić zanim pójdą ze sobą do łóżka. Ala jednak wciąż wymawia się od spełnienia warunków umowy. Władek uświadamia Zydze, że takie same odkurzacze można kupić na bazarku za o wiele mniejszą sumę. Władek proponuje, żeby sprzedali odkurzacz Jankowi, ale Zyga po raz pierwszy staje w obronie Janka. Rezygnuje z pracy akwizytora. Zbyk postanawia zająć się sprawami spadkowymi Janka. Janek, który zasiedział się u Marysi pospiesznie jedzie rowerem z bardzo ważną przesyłką. Nie zauważa nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu i wpada prosto pod jego koła...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BOOGIE (5)

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Janka potrącił samochód prowadzony przez Boogiego. Tymczasem torbę kurierską, z bardzo ważną przesyłką znalazł kloszard. Opróżnienie jej przynosi zaskakujące skutki. Boogie postanawia zająć się nieprzytomnym Jankiem, głównie ze strachu przed policja. Po nieudanej próbie zbliżenia się z Zygą, Ala dochodzi do wniosku, że wcale do siebie nie pasują i zrywa ze zdezorientowanym chłopakiem. Rafała odwiedzają mafiosi. Zgubiona przez Janka paczka ma związek z nielegalną i podejrzaną działalnością Rafała w firmie. Zastraszony i wściekły Kmiecik zwalnia Janka z pracy. Kloszardem i jego paczką zainteresowała się policja. W czasie pobytu w szpitalu Janek zostaje pomylony z innym pacjentem noszącym to samo nazwisko. Imiennik Janka to dość znany przed laty pisarz, który ponieważ nie ma dobrego pomysłu na powieść próbuje się zabić, Wszystko wyjaśnia się, kiedy Janek powstrzymuje Kaniewskiego nr 2 przed popełnieniem samobójstwa. Janek asystuje Boogiemu podczas wymyślania haseł reklamowych. Okazuje się, że ma do tego talent. Torturowany Rafał nasyła mafiosów na Janka. Gangsterzy porywają ze szpitala nie tego Kaniewskiego. Janka odwiedzają w szpitalu wszyscy jego "starzy" i nowi przyjaciele. Boogie przekazuje rewelacyjną, dla Janka, wiadomość od szefa agencji reklamowej, w której pracuje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

REKLAMA (6)

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Janek zostaje przyjęty do agencji reklamowej i będzie pomagał Boogiemu w wymyślaniu haseł. Przygnębiony faktem, że nie będzie już jeździć na swoim ukochanym rowerze, Janek rozpoczyna nową pracę, wzbudzając duże zainteresowanie w agencji. Nikt nie wie, kim jest, a po firmie zaczyna chodzić plotka, że to geniusz, który stanowi dla nich potencjalne zagrożenie. Poznaje Justi, która zaprasza go na imprezę do domu. Po przesłuchaniu kloszarda policjanci zaczynają poszukiwania Janka. Pani Hania, pracująca u Marysi i Krzysia, zaprzyjaźnia się z Januszem, ojcem Zbyka i będzie mu pomagać w sprzątaniu mieszkania. Policjanci szukają Janka w domu, a ponieważ "wszystkie mendy z okolicy" go kryją, zaczynają podejrzewać, że Janek jest ważnym przestępcą. Wspólnik Zbyka proponuje mu zrobienie interesu na giełdzie. Zbyk jednak nie ma pieniędzy. Helena radzi mu, żeby zainteresował się sprawami spadkowymi Janka. Janek wymyśla świetne i chwytliwe hasło dotyczące świątecznej promocji w supermarkecie. Kiedy jednak na spotkaniu z przedstawicielem klienta, dociera do niego, że hasło wykorzystuje tematykę religijną, wycofuje się z pomysłu i sam tłumaczy klientowi, że to nieetyczne. Po raz kolejny okazuje się, że dziecięca naiwność i szczerość Janka powoduje problemy w jego życiu. Wylatuje z agencji. Mimo to, idzie na imprezę do Justi. Dziewczyna, przekonana, że awansuje dzięki Jankowi, zaciąga go do łóżka. Rano, kiedy Janek wyjawia jej, że stracił pracę, wyrzuca go z mieszkania. Helena szpera w papierach Janka. Zdumiona, odkrywa w nich niezwykle interesujący dokument. Policjanci tymczasem trafiają wreszcie na ślad Janka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KAMELEON (7)

 • Odcinek serialu

Przeżywający rozterki uczuciowe z powodu dwóch kobiet, Janek, odwiedza Janusza Lewickiego. Opowiada mu o wizycie w domu Justi. Ojciec Zbyka daje Jankowi kolejny list od matki, w którym być może znajdzie odpowiedź na pytanie czym jest miłość. Przygnębiony historią z Justi i faktem, że nie ma pracy, Janek postanawia złożyć wizytę Marysi. Mama Krzysia, jednak nie jest zachwycona obecnością Janka. Udaje przed Jankiem, że jej szef - Patryk jest jej narzeczonym. Niespodziewanie jednak Patryk naprawdę zaprasza Marysię na randkę. Marysia jednak z trudem znosi zaloty swojego szefa, a kiedy ten proponuje jej wspólne wyjście na imprezę firmową, po której ma nadzieję, że spędzą razem noc, Marysia informuje Patryka, że nie wie co na to powie jej narzeczony - Janek... Firma kurierska "Błysk" popada w tarapaty - policjanci wciąż nie mogąc znaleźć Janka, po kolei przesłuchują pracowników. Kiedy Kmiecik się o tym dowiaduje, zabiera wypłaty dla pracowników i odjeżdża na lotnisko... Policjanci, na podstawie zeznań, budują interesujący portret psychologiczny Janka - "oszust, o tysiącu twarzy, podrywacz, głupek, dobry człowiek". W końcu wpadają na trop kto jest głównym podejrzanym w aferze narkotykowej. I, że nie jest to Janek. Janek odwiedza swoich dawnych stałych klientów. Przez chwilę jest zatrudniony przy promocji nowej płyty króla country, ale po popełnieniu kolejnego błędu z powodu swojej "prawdomówności", Bernard rezygnuje z jego pomocy. Za to zarabia pieniądze u Gradoniowej, której czyści basen. Żona Big Bossa prosi męża o to, żeby z powrotem przyjął Janka do pracy. Dokument, na ślad którego wpadła narzeczona Zbyka - Helena, okazuje się patentem rodziny Kaniewskich na "Złote karmelki". Zbyk i jego ojciec dowiadują się, że to nie jest tylko dokument o wartości zabytkowej, ale prawdopodobnie ma też moc prawną. Helena widzi w tym szansę na zysk dla Zbyka. Pani Hania, sprzątając u Lewickiego, przypadkowo wyrzuca do śmieci listy mamy Janka. Okazuje się, że autorem tych listów jest osoba żyjąca... Janek pozbawiony środków do życia prosi Zbyka o to, żeby ten oddał mu jego rentę. Słysząc prawdę na temat co stało się z jego pieniędzmi, i nie rozumiejąc ze stało się to dla jego dobra, czuje się oszukany przez najbliższego przyjaciela. Policjanci aresztują Janka. Janek wzbrania się, mówiąc, że jest niewinny i że to wszystko wina Justi. Zdumieni policjanci zabierają go na komisariat.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PRZESŁUCHANIA (8)

 • Odcinek serialu

Dzięki interwencji pani psycholog policjanci rezygnują z zatrzymania Janka. Gradoń przejmuje firmę kurierską i z powrotem go zatrudnia. Marysia umawia się z Kaniewskim na kawę. Janek myśli, że jest to zaproszenie na randkę i, sądząc, że Marysia darzy go uczuciem, próbuje pocałować ukochaną. Zbyk zastanawia się, czy wykorzystać naiwność Janka i zainwestować jego pieniądze z patentu na złote karmelki w niepewny interes wskazany przez wspólnika. Rafał zostaje zatrzymany przez policję. Przyznaje się do kontaktów z mafią. Janek odkrywa, że listy od mamy były preparowane przez profesora i panią Hanię. Zyga chce oświadczyć się Ali, więc aby uzbierać pieniądze na pierścionek zaręczynowy, oddaje krew. Ala po zerwaniu z Zygą postanawia znaleźć sobie innego chłopaka. Jednak nowo poznany Radek ucieka przerażony, kiedy odkrywa, że Ala ma sztuczną nogę. Wracając z nieudanej randki, Janek spotyka Alę, która wypłakuje mu się na ramieniu. Całą sytuację widzi Zyga, który próbuje pobić Janka, ale traci przytomność. Po odzyskaniu przytomności oświadcza się Ali. Janek boleśnie odczuwa samotność. Prosi zdumionego Janusza o kolejny list od mamy. Mówi, że przecież nadal mogą udawać, że te listy naprawdę pochodzą od jego matki. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DZIECKO (9)

 • Odcinek serialu

Po zerwaniu z Zygą Ala postanawia znaleźć sobie innego chłopaka. Idzie do dyskoteki, z której wychodzi w towarzystwie Arka. Kiedy chłopak odkrywa, że Ala ma sztuczną nogę, wyrzuca ją z samochodu. Janek sądząc, że Marysia darzy go uczuciem próbuje ja pocałować. Ale wzburzona dziewczyna wychodzi z kawiarni. Zyga wyznaje Ali, że oddawał krew, bo chciał uzbierać pieniądze na pierścionek zaręczynowy. Ala przyjmuje oświadczyny. Wielka fotografia Janka pojawia się na okładce gazety. W brukowcu jest napisane o nowym milionerze, który posiada patent na najpopularniejsze cukierki w Polsce. Janek wyznaje Zydze, że to z jego winy Ala jako dziecko wpadła pod tramwaj i straciła nogę. Janek nieświadomie wsypuje Zbyka, mówiąc Helenie o tym, że przyjaciel spędził noc u Diany. U Janka zjawia się Justi, która informuje, że jest z nim w ciąży. Po sprawdzeniu dokumentów okazuje się, że dziadek prezesa koncernu cukierniczego wygrał w karty patent na cukierki. Prezes wysyła swojego mecenasa, żeby załatwił sprawę z Jankiem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KINDERBAL (10)

 • Odcinek serialu

Janek pomaga Zydze oswoić się z pracą kuriera. Okazuje się, że Zyga ma podejście do zwierząt i oprócz rozwożenia paczek będzie wyprowadzał psy chorych lub zabieganych klientów. Prawnik wysłany przez firmę cukierniczą informuje Janka, że jego roszczenia są bezpodstawne. Wypłaca mu 6 tysięcy złotych na pokrycie dotychczasowych strat. W wyniku nieporozumienia podczas rozmowy z Jankiem Diana dochodzi do wniosku, że Zbyk spodziewa się dziecka z Heleną. Helena sądzi, że przez robienie awantur Zbyk stara się na nowo zaskarbić sobie jej uczucia. Janek oświadcza się Justi. Kiedy wspomina o tym, że jednak nie zostanie milionerem, Justi stwierdza, że wcale nie jest w ciąży i odrzuca oświadczyny Janka. Po odrzuconych przez Justi oświadczynach Janek oddaje Zydze pierścionek zaręczynowy. Chciałby, żeby Zyga dał go Ali. Krzyś postanawia zaprosić Janka na swoje przyjęcie urodzinowe. Mówi kolegom, że Janek jest jego ojcem. Niespodziewanie u Janka pojawiają się dalecy krewni: ciotka Basia i jej dorosły syn Izydor. Chłopak ma zamiar zdawać na UW, więc ciotka proponuje Jankowi zamianę mieszkań: ona i Izydor zamieszkaliby w Warszawie, a Janek w ich mieszkaniu w Augustowie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 03:02:30
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.